Johtaja Erja Sankari jätti ou­lu­lai­sen äly­luk­ko­yh­tiö iLoqin – seu­raa­jak­si Trang Vu yhtiön sisältä

Johtaja Erja Sankari istuu useiden yhtiöiden hallituksissa.
Johtaja Erja Sankari istuu useiden yhtiöiden hallituksissa.
Kuva: Maiju Pohjanheimo

Oululaisen älylukkoyhtiö iLoqin johtajistoon kuuluva Erja Sankari on irtisanoutunut yhtiön palveluksesta.

Häntä seuraa yhtiön hankintapuolta aiemmin vetänyt Trang Vu, joka on nimitetty globaaleista toimitusketjuista vastaavaksi johtajaksi ja johtoryhmän jäseneksi, kertoo Oulussa pääkonttoriaan pitävän iLoqin toimitusjohtaja Heikki Hiltunen.

ILoqin tiedotteen mukaan Trang Vu valvoo hankintaa, logistiikkaa, varastointia ja jakelua keskittyen vahvasti toiminnan tehokkuuteen, ketteryyteen ja skaalautuvuuteen.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä