Unelma Hietasaaressa: Ou­lu­lais­per­he re­mon­toi vanhan puu­ta­lon oman nä­köi­sek­si

Valmistuneet: Ou­lu­lai­nen kuk­ka­kaup­pa­yrit­tä­jä myy tänä vii­kon­lop­pu­na lähes tuhat ruusua – lue, miten kukan saa säi­ly­mään pi­dem­pään

Kolumni: Oulu on jäänyt pussin pe­räl­le, ja se tekee monen arjesta rai­vos­tut­ta­van han­ka­laa ja kal­lis­ta

Mainos: Tilaa tästä Kaleva Digi 13,90 €/kk

Tilaajille

Iso-Yl­läs hakee kump­pa­nei­ta ul­ko­mail­ta – Puolen mil­jar­din euron jät­ti­han­keen en­sim­mäi­ses­tä vai­hees­ta neu­vo­tel­laan kan­sain­vä­lis­ten si­joit­ta­jien ja ope­raat­to­rei­den kanssa

Matkailun ympärivuotinen kasvu edellyttää isoja, kansainvälisiä myyntiverkostoja. Niihin päästään kiinni, kun Lappiin saadaan kansainvälisiä sijoittajia ja matkailutoimijoita, sanoo hiihtokeskusyrittäjä Osmo Virranniemi.



Maastopyöräily on yksi Ylläksen kesän vetonauloista, ja lajiin onkin panostettu viime vuosina, matkailuyrittäjä Osmo Virranniemi sanoo.
Maastopyöräily on yksi Ylläksen kesän vetonauloista, ja lajiin onkin panostettu viime vuosina, matkailuyrittäjä Osmo Virranniemi sanoo.
Kuva: Anssi Jokiranta

Koronakevät hidasti, mutta ei keskeyttänyt Iso-Ylläksen investointisuunnitelmia.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.