Hu­vi­puis­to­jen konkari testasi Noi­ta­rum­mun

Teemu Sulkalan mielestä Noitarumpu tyydyttää useimpien jännityksen nälän, mutta itse hän toivoi laitteeseen lisää vauhtia.

Nallikarissa pyörivän laitteen lakikorkeus on 12 metriä. Laitteeseen on 120 senttimetrin pituusraja.
Nallikarissa pyörivän laitteen lakikorkeus on 12 metriä. Laitteeseen on 120 senttimetrin pituusraja.
Kuva: Teija Soini

Kokenut huvipuistojen kävijä Teemu Sulkala testasi Nallikarin Noitarummun.

Sulkalan mielestä Noitarumpu tyydyttää useimpien jännityksen nälän, mutta itse hän toivoi laitteeseen lisää vauhtia.

”Tämä oli parempi laite kuin odotin. Ihan riittävän jännittävä, mutta minulle laitteessa saisi olla enemmän vauhtia.”

Sulkala kertoi voivansa mennä uudestaankin Noitarummun kieputettavaksi.

”Hienoa, että Nallikariin on tullut tällainen laite. Minun mielestä näitä saisi tulla lisääkin. Silloin tänne voisi tulla kavereiden kanssa viettämään aikaa.”

Pellepyy Oy:n yrittäjä Jyrki Suutari on kieputtanut viikon aikana noin 200 asiakasta.

”Kieputuksen vähyydestä ei ole valittanut kukaan. Olemme saaneet hyvän alun ja aiomme olla avoinna jokaisena päivänä elokuun loppuun asti.”

Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä