Tilaajille

Erja Sankari siirtyy ou­lu­lai­sen Part­ne­ran toi­mi­tus­joh­ta­jak­si

Erja Sankari on toiminut aiemmin johtotehtävissä muun muassa iLoqilla ja Nokialla.

Erja Sankari on toiminut aiemmin johtotehtävissä älylukkoyhtiö iLoqilla.
Erja Sankari on toiminut aiemmin johtotehtävissä älylukkoyhtiö iLoqilla.
Kuva: Maiju Pohjanheimo

Pääosin oululaisomisteisen pörssiyhtiö Partnera Oyj:n toimitusjohtajaksi on nimitetty Erja Sankari, Partnera tiedottaa. Sankari (s. 1973) aloittaa tehtävässä 1. syyskuuta.

Sankarilla on yli 20 vuoden kokemus kansainvälisten yritysten johtotehtävistä. Toukokuussa hän irtisanoutui oululaisen älylukkoyhtiö iLoq Oy:n operatiivisen johtajan ja varatoimitusjohtajan pestistä.

Tätä ennen Sankari on työskennellyt pitkään Nokialla muun muassa Oulun tehtaan ja yksikön johtajana.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä