Asun­to­mes­sut on vielä kaukana ta­voit­tees­taan – Toi­mi­tus­joh­ta­ja: " ­Tie­sim­me, että Oulu on haas­ta­va paikka"

Toimitusjohtaja kertoo oululaisten vierailleen alueella arvioitua vähemmän.

Tulevina vuosina Asuntomessut järjestetään Lempäälässä, Siuntiossa ja Salossa.
Tulevina vuosina Asuntomessut järjestetään Lempäälässä, Siuntiossa ja Salossa.
Kuva: Esko Jämsä

Oulun Asuntomessut ovat vielä kaukana 100 000 lipun myyntitavoitteesta. Keskimäärin kävijöitä täytyisi päiväkohtaisesti olla reilut 3 200, jotta tavoitteeseen päästäisiin.

Kaleva uutisoi sunnuntaina, että kävijöitä on keskimäärin ollut 2 000 päivässä. Näillä lukemilla lippuja menisi kaupaksi noin 62 000.

Toimitusjohtaja Joran Hasenson on kuitenkin positiiviisilla mielin. Hän ajattelee, että asetettu tavoite on mahdollista saavuttaa.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä