Anna Jansson tarjoaa huip­pu­tyy­lik­kään al­ku­lau­kauk­sen Kris­tof­fer Bark -sar­jal­leen

Anna Janssonin dekkarit ovat viihtyneet myös Suomen kirjamyyntitilastojen kärkipäässä.
Anna Janssonin dekkarit ovat viihtyneet myös Suomen kirjamyyntitilastojen kärkipäässä.
Kuva: Anna-Lena Ahlström

Ai että! Nyt on tarjolla herkkua sellaiselle dekkarin ystävälle, joka haluaa faktat kohdilleen.

Kiperään loppuratkaisuun saakka tämä kaikki voisi olla totta henkilöineen, juonineen ja hyvinvointiyhteiskunnan reikäisine turvaverkkoineen.

20-osaisen Maria Wern -dekkarisarjan luonut Anna Jansson (s. 1958) tietää, kuinka seuraavaankin valetaan pitävät perustukset. Örebrohon asettunut, viisikymppinen Kristoffer Bark on seutukunnan ”hullu poliisi”, joka on jo viiden vuoden ajan sinnikkäästi etsinyt omista polttareistaan kadonnutta Vera-tytärtään.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä