Tilaajille

Val­tuu­te­tut ky­seen­alais­ti­vat Hai­luo­don saaman mie­len­ter­veys­pal­kin­non pe­rus­teet, kun­nan­joh­ta­ja Aki Heis­ka­nen jätti il­moi­tuk­sen epä­asial­li­ses­ta koh­te­lus­ta: "Se oli nöy­ryyt­tä­vä ja murs­kaa­va ko­ke­mus"

Kunnanhallitus päätti maanantaina, että se esittää valtuustolle kunnanhallituksen puheenjohtajiston asemaa selvittävän tilapäisen valiokunnan asettamista.

Hailuoto
Aki Heiskanen jätti kunnanhallitukselle ilmoituksen epäasiallisesta kohtelusta ja häirinnästä.
Aki Heiskanen jätti kunnanhallitukselle ilmoituksen epäasiallisesta kohtelusta ja häirinnästä.
Kuva: Heli Rintala

Hailuodon kunnanhallitus merkitsi maanantai-iltana pitämässään kokouksessa tiedoksi kunnanjohtaja Aki Heiskasen kunnanhallitukselle osoittaman kirjallisen ilmoituksen. Heiskasen ilmoituksen mukaan kunnanhallituksen puheenjohtaja ja valtuutettu Maarit Parrila (kok.) ja valtuutettu Marjut Toppi (kok.) kohdistivat häneen epäasiallista kohtelua ja häirintää kunnanvaltuuston 19.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Ilmoita asiavirheestä