Täh­ti­lai­tu­ri Shawn Hopkins kärsii kas­vo­hal­vauk­ses­ta – ACO Basket aloit­taa vä­li­erät per­jan­tai­na Ou­lu­hal­lis­sa

ACO Basketin pelaajat Shawn Hopkinsin (keskellä) johdolla odottavat malttamattomina perjantaina alkavaa välieräsarjaa.
ACO Basketin pelaajat Shawn Hopkinsin (keskellä) johdolla odottavat malttamattomina perjantaina alkavaa välieräsarjaa.
Kuva: Pekka Peura

ACO Basket lähtee divarin välieräsarjaan hyvin erilaisista lähtöasetelmista kuin vastustajansa Jyväskylä Basketball Academy.

Oululaisjoukkue on saanut levätä ja harjoitella kahdeksan vuorokautta rauhassa ennen kuin avauspallo nousee ilmaan perjantaina Ouluhallissa. JBA puolestaan rehki täyden viiden ottelun puolivälieräputken Raholan Pyrkivän kanssa ja pelasi viimeisen ottelunsa vasta tiistai-iltana.

ACO Basketin päävalmentaja Aleksi Koskinen muistuttaa kolikolla olevan kaksi puolta.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Tilaa Kaleva Digi ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Ilmoita asiavirheestä