Saa­me­lais­alueen kou­lu­tus­kes­kus

Saamelaisalueen koulutuskeskus

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Haapalainen Iida Eveliina

Hyvönen Carita Lisbet

Junttila Eliisa Aleksandra

Ranttila Joska Ante Mihkal

Tarkiainen Marja-Liisa

Tauriainen Vuokko-Tuuli Kustaava

Tuuttila Joonas Pellervo


Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Kustula Sini Marjaana

Simula Teija Inkeri


Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Askala Anna Johanna

Hyväri Jonna Maria

Keikkonen Tiina Katariina

Kurttila Anna Katariina

Lappalainen Veikko Anteri

Saijets Rauna Magga Pirita

Soikkonen Sanni Anniina

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Huovinen Seija Anneli

Jääskö Jukka-Pekka

Kettunen Jimi Kalevi

Kärhä Tuuli Amanda Maria

Lappalainen Miia Maaret

Ljetoff Kati Tuulia

Mikkola Taru Kristiina

Pieski Nilla Ola

Silvennoinen Riikka Annika

Vars Mathis Ole

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja

Jalonen Jouko Jalmari Jarinpoika

Mettiäinen Veera Melina

Mäenpää Matti Ilmari

Natunen Ville-Veikko

Simonaho Jarmo Tapani

Valtonen Matti August


Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, poronhoitaja

Kustula Suvi Tuulia

Nuorgam Nina Kristen


Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja

Jalokoski Satu Anneli


Pohjoissaamen kielen ja kulttuurin linja

Aikio Laura Maria

Alanko Inari Katriina

Asteljoki Maiju Karoliina

Fofonoff Ville-Riiko

Jääskö Ninni Emilia

Keskitalo Seitamaija Kristiina

Laaksonen Marke Johanna

Mukkala Siru-Leena Anniina

Similä Raisa Maarit Johanna

Valjakka Mari Pauliina

Vieltojärvi Inka Saana Maaret


Medialinja

Ahlakorpi Risto Aleksi

Järvenkylä Olli Ensio

Oja Juha-Matti Kristian

Ranta-Knuuttila Jarno Markus

Rantanen Tomi Petri

Rasmus Niki Casimir

Jäppinen Tiina Annika Antintytär

Martikainen Joonas Heikki Petteri

Salin Nico Toni Sebastian

Suomenrinne Lada


Saamelaismusiikkikoulutus

Eriksen Erke Ovllá

Huovinen Heli Anneli

Länsman Auli Maria

Morottaja Anna Margareeta

Tapiola Laura Mari Kristiina