Ostin hiljattain pyörääni heijastimen tilalle kiinnitettävän takavalon. Tieliikennelaki kun vaatii nykyisin myös takavalon käyttöä pyörässä.
Muutaman käyttökerran jälkeen olin tyytyväinen 15 euron laitteeseen, kunnes se ei enää pysynyt päällä. Laitteessa oli jonkinlainen kosketushäiriö. Sain rahani takaisin ja hain kilpailevasta liikkeestä vastaavan.
Aiemmin syksyllä laitoin hieman enemmän rahaa uuteen cd-soittimen ja stereovahvistimen yhdistelmään. Olin iloinen hyvän tarjouksen kautta edullisesti saamani laitteen äänenlaatuun ja ominaisuuksiin.
Kaupassa kysyin myyjältä, kuinka kestäviä kyseiset laitteet nykyisin ovat, sillä olihan kyseessä perinteinen merkki.
Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä
Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €
Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa
Näköislehdet ja arkisto
Galleriat, videot ja live-lähetykset
Podcastit
Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Pelit ja koulutukset
Tilaajaedut