Poh­jois-Poh­jan­maan Yrit­tä­jät: Nyt ollaan taan­tu­mas­sa, yri­tys­ten kas­vu­ha­lut pitävät kui­ten­kin pin­tan­sa

Aluebarometri: Yrityksissä on erittäin haastava tilanne. Digiloikka monella vielä tekemättä.

Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjien puheenjohtajan Marjo Kolehmaisen mukaan yrittäjillä on riittänyt intoa kehittää uusia innovaatioita.
Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjien puheenjohtajan Marjo Kolehmaisen mukaan yrittäjillä on riittänyt intoa kehittää uusia innovaatioita.
Kuva: Jukka Leinonen

Lähes joka kolmannella vastaajalla yrityksen liiketoiminta pysähtyi keväällä Pohjois-Pohjanmaalla. Myönteistä on se, että kasvuhalut eivät kuitenkaan ole koronan varjossa kadonneet, kertoo torstaina julkistettu Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjien aluebarometri.

Miinus yhdeksän: tämä on pk-yrittäjien näkemyksistä suodatettu saldoluku eli positiivisten ja negatiivisten vastausten prosenttilukujen erotus maakunnassa kyselyn aikaan kesä-heinäkuussa.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Ilmoita asiavirheestä