Päätoimittajan kolumni: Viina vie urat, perheen ja ter­vey­den, mutta mitäpä siitä?

Vanhat kuvat: Lu­mi­lau­tai­lun suosio nousi 2000-lu­vul­la ja nuoriso väsäsi omia hyp­py­rei­tä

Kolumni: Lapsi ihol­la­ni laski tes­to­ste­ro­ni­ta­so­ja­ni nuorena isänä ja jää­kiek­koi­li­ja­na

Mainos: Mitä enemmän tiedät sitä helpommin äänestät, tilaa tästä Kaleva Digi + Lehti 2 kk 59,90 euroa

Tilaajille

NBA:n su­per­täh­ti Kyrie Irving ei aio ottaa ko­ro­na­ro­ko­tet­ta ja maksaa pe­ri­aat­tees­taan 14 mil­joo­naa euroa – aiemmin pelaaja on ker­to­nut us­ko­van­sa Maan olevan litteä

NBA:n supertähtikategorian koripalloilija Kyrie Irving menettää tulevalla kaudella yli 14 miljoonan euron edestä bruttotuloja, koska hän ei aio ottaa koronavirusrokotetta.

Alkavan NBA-kauden yksi suurimmista puheenaiheista on Kyrie Irvingin päätös olla rokottautumatta koronavirusta vastaan.
Alkavan NBA-kauden yksi suurimmista puheenaiheista on Kyrie Irvingin päätös olla rokottautumatta koronavirusta vastaan.
Kuva: JUSTIN LANE/EPA

Keinot saada ihmiset hakemaan koronavirusrokote ja keskustelu erilaisten koronapassien ympärillä ei ole ainoastaan Suomen rajojen sisäpuolella oleva ilmiö.

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.