Tilaajille

Met­so­kan­kaan koulun kah­dek­sas­luok­ka­lai­set ke­hit­ti­vät es­ka­reil­le ja eka­luok­ka­lai­sil­le roh­keus­val­men­nus­me­ne­tel­män, joka leviää nyt koko Suomen kou­lui­hin

Metsokankaan kahdeksasluokkalaiset ottavat suojiinsa eskareita ja ekaluokkalaisia, jotta koulun aloitus ei olisi niin pelottavaa.


– Kun koulu jännittää, ja hätä on suurin, paikalle saapuvat nämä oululaisnuoret. Heitä vastassa on ryhmäpaine, ramppikuume, yksinjäämisen uhka, uuden vieroksuminen ja pelottavat rehtorit. Näin alkaa Metsokankaan koulun Gutsy Heroes -ryhmän esittelyvideo.

Ryhmän mainitaan olevan koulujännityksen ja kaikenlaisten muidenkin pelkojen poistamisen iskuryhmä. Metsokankaan koulun viimesyksyinen projekti on nyt leviämässä 22 kouluun ympäri Suomen.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä