Lippo päätti run­ko­sar­jan niuk­kaan tap­pioon Rak­si­las­sa – Pe­lin­joh­ta­ja Saku Ala­ta­lon aja­tuk­set ovat tiu­kas­ti puo­li­vä­li­erä­kar­sin­nois­sa

Lipon pelinjohtaja Saku Alatalo vakuuttaa suojattiensa olevan valmiina kaatamaan Pöytyän Urheilijat puolivälieräkarsinnoissa.
Lipon pelinjohtaja Saku Alatalo vakuuttaa suojattiensa olevan valmiina kaatamaan Pöytyän Urheilijat puolivälieräkarsinnoissa.
Kuva: Mikko halvari

Naisten Superpesis, Lippo–JoMa 1–2 (8–4, 2–6, 4–5)

Sunnuntain naisten Superpesiksen runkosarjan päätöskierroksella ei ollut Lipolle enää sarjasijoituksen kannalta panosta, mutta oululaisjoukkue tarjosi Raksilan yleisölle viihdyttävän ottelun. Runsasjuoksuisessa kamppailussa Joensuun Maila oli lopulta kotiutuslyöntikilpailussa piirun verran parempi.

– Sisäpeliesityksemme tyydytti tänään. Pystyimme lyömään palloa hyvin, ja voitto top 3 -joukkueesta oli vain lyönnin päässä, Lipon pelinjohtaja Saku Alatalo kiteytti.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä