-

Hem­pei­tä sävyjä Hu­li­ka­kus­sa

Anna-Maria Pauanteen vanhaan taloon remontoidussa keskustakodissa yksityiskohdat elävät jatkuvasti.

Anna-Maria Pauanteen vanhaan taloon remontoidussa keskustakodissa yksityiskohdat elävät jatkuvasti.

Tilaajille
Tilaajille

Yli satavuotiaassa talossa Oulun ydinkeskustassa sijaitsee Anna-Maria Pauanteen koti, jossa yhdistyvät vanhan talon viehättävät piirteet ja hempeä sisustus.

Pauanne on asunut kodissa vuokralla pian kaksi vuotta. Hän päätyi muuttamaan asuntoon, kun hän valmistui luokanopettajaksi ja opiskelija-asunnon tilalle piti etsiä uusi koti.

– Halusin ehdottomasti keskustaan, että ympärillä olisi elämää. Tähän oli helppo muuttaa, sillä kaverini on asunut aiemmin täällä ja talo oli tullut minulle sitä kautta tutuksi, Pauanne kertoo.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Ilmoita asiavirheestä