Tilaajille

Li­min­gas­sa val­tuus­ton kokous päättyi parissa mi­nuu­tis­sa – kokous ei ollut pää­tös­val­tai­nen

Liminka
Punaiset ja vihreät laput heiluivat Limingassa vaalipaneelissa keväällä. Valtuustokauden alku on osoittautunut kunnassa erittäin vaikeaksi.
Punaiset ja vihreät laput heiluivat Limingassa vaalipaneelissa keväällä. Valtuustokauden alku on osoittautunut kunnassa erittäin vaikeaksi.
Kuva: Emilia Tiitto

Limingassa syksyn ensimmäinen valtuuston kokous päättyi maanantaina ennen kuin se oikeastaan ehti alkaakaan.

Nimenhuudossa selvisi, että paikalla oli 21 valtuutettua, joista 19 oli varsinaista ja kaksi varavaltuutettua.

Sääntöjen mukaan kokous on päätösvaltainen, kun kaksi kolmasosaa valtuutetuista on paikalla.

Hyvää äitienpäivää!

Lue Kaleva Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Kaikki sisällöt verkossa ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Kuvagalleriat, podcastit, videot ja livelähetykset Päivittäiset uutiset sähköpostiisi
Ilmoita asiavirheestä