Kou­lu­tus­kun­ta­yh­ty­mä OSAO:s­ta ke­vät­lu­ku­kau­del­la 2020 val­mis­tu­neet

 Koulutuskuntayhtymä OSAO:sta kevätlukukaudella 2020 valmistuneet

Julkaisuluvan antaneet opiskelijat

Haukiputaan yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:

Heikkala Sami, Heikkinen Kimi, Kurtti Konsta, Laaksolinna Aleksi, Lumijärvi Hans, Lähteenmäki Antti, Moilanen Eetu, Mäki-Penttilä Ville, Puolakanaho Vikke, Sorvoja Miika, Taipaleenmäki Jere, Tanskanen Atte, Turtinen Lilli, Väisänen Tomi, Ylimäki Taavi

Autoalan perustutkinto, autokorinkorjaaja: 

Hautakangas Mirja

Autoalan perustutkinto, automaalari: 

Vääräkangas Heidi, Vääräniemi Urho

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Heimonen Emilia, Lempinen Ella, Mitso Vasileios, Pakanen Alexander, Tuiskula Jemina

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija:

Lämsä Riina, Moilanen Milla

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani:

Huurre Kreetta, Nylander Hanna, Ämmänpää Anni

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari:

Aalto Lauri, Heiskanen Kim, Hertteli Henna, Häikiö Niina, Laakkonen Teija, Laurila Janne, Rauman Maija, Tauriainen Anniina, Ämmänpää Siiri

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:

Holopainen Riku, Ikonen Juho, Isoaho Kalle, Järvelin Linnea, Kallio Tatu, Keränen Teemu, Kukkola Oskari, Luokkanen Ilkka, Mertaniemi Veeti, Ollikainen Topi, Pinoniemi Kai, Roininen Miska, Säkkinen Eetu, Säkkinen Olli, Törmälehto Joonas, Törmänen Olli, Vuoti Patrik

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Alatalo Kalle, Haapalahti Tuomas, Haverinen Oula, Hirvasniemi Miika, Kyamyarya Mark, Kyllönen Jori, Kynkäänniemi Atte, Lehtola Tomi, Leinonen Tomi, Leskelä Eetu, Partanen Nikke, Turtinen Teemu, Tölli Tommi

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki: 

Kokko Henna

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija:   

Lakso Jenni

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja:

Aljebur Msaed, Anttila Jouni, Eskelinen Kalle, Heikkilä Toni, Kontio Janne, Sutela Miikka, Virkkunen Mari

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja (kaksoistutkinto):

Halonen Milla, Ranta Saku, Siurua Santeri

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Juutinen Saku, Kaijansaari Emma, Kakarinen Veikko, Karvinen Sakari, Keränen Jussi-Pekka, Keränen Rasmus, Korttilalli Oskari, Kuivamäki Markus, Kuusela Ville, Lassila Petteri, Leinonen Sakarias, Leppänen Joonas, Mourujärvi Miikka, Pitsinki Arttu, Savolainen Jaakko, Seppänen Aleksi, Seppänen Jere, Seppänen Leevi, Soudunsaari Olli, Taavitsainen Aleksi, Törmälä Ville, Yliniemi Juuso

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, mittatilausompelija (PT):

Rundgren Reija

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetusompelija:

Kangasniemi Jesse, Mikkonen Arttu, Pitkänen Tiina

Kaukovainion yksikkö, palvelut

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja (kaksoistutkinto):

Vaarala Miia

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja:

Alho Wilma, Apila Anna, Kerola Tomi, Laurila Jennina, Luokkanen Annie, Lämsä Paula, Mertaniemi Monika, Nikula Eveliina

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori (kaksoistutkinto):

Kärkkäinen Julia

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:

Heikkilä Kirsi, Impiö Essi, Korkiakoski Salla, Koski Juuli, Mutanen Iikka, Mämmelä Emilia, Neuvonen Anna-Mari, Pakanen Kaisu, Patanen Joanna, Puolamäki Jenna, Ryynänen Elisa, Saarijärvi Heidi, Sieppo Suvi, Tauriainen Neva, Tràn Tuija

Elintarvikealan perustutkinto, lihatuotteiden valmistaja:

Aalto Inka, Höglund Sini, Kalliorinne-Misbah Sarita, Sipilä Veera

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki (kaksoistutkinto):

Heinonen Pinja, Niinimaa Joonatan, Repo Marko

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Alaperä Ella, Annala Lari, Golipur Mojgan, Heikkilä Teemu, Hirvonen Arttu, Impola Eemeli, Julkunen Valtteri, Jurvelin Nicolas, Kaisto Oona, Karkama Julia, Multasuo Meeri, Multasuo Tuuli, Nurmela Laura, Perkiö Aatu, Polvi Valtteri, Pöyskö Linnea, Rajahalme Ronja, Rocham Yen, Siu Le, Wikman Miia

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija (kaksoistutkinto):

Partanen Kaisamari

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija:

Kukkonen Joni

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi (kaksoistutkinto):

Ahokumpu Jenna, Anttila Nelly, Hakasalo Julius, Halonen Pinja, Härkönen Laura, Junnila Ida, Jurvelin Aada, Kaarivaara Jasmiina, Karvola Markus, Kivioja Eevert, Kivioja Fanni, Korhonen Noora, Kotila Janika, Kurkela Inka, Kvick Sakari, Leinonen Roosa, Lintulahti Roosa, Lohi Sofia, Luokkanen Janina, Lämsä Arttu, Mannila Oona, Nykänen Miili, Ohtamaa Eerika, Ollikainen Elina, Paaso Mirja, Pitsinki Veeti, Posti Noora, Puhakka Tiina, Pöyskö Oona, Salmela Kasperi, Taskila Juho, Tölli Matleena, Vaarala Venla, Vähäsöyrinki Huugo, Vänttilä Sebastian, Väänänen Jenni

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:

Abdi Hasan, Alakärppä Eemil, Alanen Mikael, Anetjärvi Noora, Byman Jasmin, Gervacio Janella, Haataja Janette, Hantula Leevi, Hasani Hekuran, Haudanlampi Tuukka, Heikkinen Arttu, Heinikoski Juuso, Hujanen Kimi, Hurskainen Kreeta, Huynh Nam, Hyry Jenni, Hälinen Ville, Ilvesluoto Ville, Isoniemi Veera, Jaara Piia, Jokilahti Patrik, Kaisto Matilda, Kantola Riina, Karhula Jasper, Karjalainen Tuomas, Karppinen Anttu, Karppinen Neea, Kellokumpu Essi, Keto Joona, Kilpeläinen Nea, Kivirinta Mira, Korpela Emilia, Koskela Inka, Koskelo Klaus, Kuha Eerik, Kyllönen Maija, Kyllönen Piita, Käkelä Erika, Kälkäjä Eetu, Lahdenperä Teemu, Lehto Janika, Lehtola Jenica, Lepistö Sanni, Luokkanen Mette-Marjut, Luokkanen Patrik, Luukkonen Aaro, Lück Mikael, Maaninka Paulus, Mahosenaho Silja, Meriläinen Roope, Meriläinen Saaga, Mikkonen Julia, Mutanen Anniliina, Mäntyniemi Juho, Niemelä Annukka, Niemelä Viola, Niiranen Senni, Nikkinen Hannariina, Nikula Joel, Niskanen Joel, Nopanen Carita, Oinas-Kukkonen Joel, Ojakangas Pauliina, Ojanperä Lucas, Pehkonen Elina, Pehkonen Johanna, Pihlajaniemi Emma, Pirkola Hanna, Pirnes Mikael, Pllashniku Gresa, Poukkula Antti-Jussi, Poukkula Topias, Pärkkä Tuija, Raappana Ella, Rautio Pekka, Romppainen Mikko, Ruotsalainen Anssi, Ruusu Aada, Räihä Atte, Saarikoski Vili, Sarajärvi Aapo, Sarén Jaana, Savela Aapo, Seppänen Sanina, Similä Waltteri, Sorppanen Aleksi, Sulkala Veronika, Suni Juho, Säkkinen Anna, Sääskilahti Riina, Tahkola Paulus, Timonen Niklas, Tokola Heidi, Tolonen Tytti, Tuomela Jenna, Tuomivaara Joosua, Turves Tuula, Tölli Josefiina, Vesala Maaria, Vuorma Emmi

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Heikkuri Salla, Hirvasniemi Meeri, Hotti Taru, Husein Jabar, Johansson Henri, Kallio Linnea, Karhu Anna, Karhula Tommi, Kerttula Laura, Le Nguyen Kim, Liimatta Miia, Rajaluoto Juulia, Soronen Anne, Sulek Jakub, Tavasti Merja, Toppinen Ilkka, Vestman Kerttu

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja:

Flejszar Natalia, Fält Ella, Kinnunen Laura, Luttinen Hanna, Nikkilä Kari, Noor Ella, Simi Eleonoora, Väisänen Laura, Zaozerskaya Anastasiia

Matkailualan perustutkinto, vastaanottovirkailija:

Karppinen Meeri, Sanchez Marin Itxaso

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Holappa Joonas, Dance Nathan, Honkanen Petri, Juntunen Katja, Juntunen Kimmo, Kengni Robenson, Koskela Anna, Kukkula Mirriam, Kärki Heidi, Muinonen Iidaelina, Saari Iina, Siirtola Henna, Sokiri Rojo, Vaittinen Alessandro

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija:

Heikkinen Essi, Kajaus Karoliina, Koski Maria, Ollila Oona, Törmänen Hanna

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi (kaksoistutkinto):

Kallas Ott, Kesonen Juha-Pekka, Latola Jussi, Partanen Sakari, Prykäri Miko, Sarvela Artturi, Väisänen Valtteri

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:

Hahto Aatu, Halme Samuli, Heikkinen Jari, Kauppi Lenni, Kivisilta Matti, Laakkonen Jesse, Laine Tomi, Laurell Riku, Liius Petri, Palosaari Timo, Pullola Elias, Rekilä Ilkka, Ryynänen Tommi, Salo Samuel, Siltala Niklas, Snellman Kimi, Törmänen Matias, Urvanto Joona, Wibunsin Siriwipa

Isännöinnin ammattitutkinto:

Hämälä Kari, Jokela Miia, Kaipainen Otto, Koukkari Heidi, Kustula Matti, Pasanen Ari, Takaluoma Heidi

Liiketoiminnan ammattitutkinto:

Ahvensalmi Heidi, Angelova Nina, Demir Özgen, Haataja Anu, Haataja Miia, Haipus Anette, Hartikainen Jari, Hautamäki Heidi, Heikkinen Sari, Hilli Tanja, Hiltunen Ida, Honkonen Nina, Huhtala Susanne, Iivari Sari, Immonen Marjo, Impiö Satu, Juntunen Teija, Juuso Juhani, Korkiakoski Piia, Laurila Sanna, Leinonen Jenna, Marttila Henri, Miettinen Terhi, Minkkinen Mirka, Minkkinen Sanna, Niinepuu Lilian, Nikula Mikko, Pitkäaho Aija, Rasinkangas Eveliina, Raudaskoski Liisa, Rieskaniemi Henna, Seppänen Kaisa, Supperi Jaana

Lähiesimiestyön ammattitutkinto:

Keto Sami, Ovaska Henna, Poijula Kati, Rantahäli Sirpa, Rantala Marika, Ylisiurua Tiina

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto:

Arnberg Niina, Fält Taina, Haapapuro Milka, Hourula Hanna, Manninen Sanna, Mursu Roosa, Määttä Ansku, Ronkainen Tuulia, Siika-aho Miia

Tieto- ja viestintätekniikan ammattitutkinto, datanomi (AT):

Korhonen Tommi

Kaukovainion yksikkö, tekniikka

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti (kaksoistutkinto):

Korkala Maria

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja:

Honkanen Kalle, Jokimäki Julius, Laurila Santeri, Mustonen Jesse, Tonteri Matti, Viitanen Santeri, Österlund Justus

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneasentaja:

Korhonen Veikka, Moilanen Jaakko, Raesalmi Antti, Suomela Jarkko

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja (kaksoistutkinto):

Luhta Miikka

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja:

Moilanen Marjo, Niskasaari Jaakko, Pohjanvälke Jukka

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja (kaksoistutkinto):

Kaisto Tuomas

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja:

Hartikainen Lauri, Holappa Juho, Kantola Milla, Kyrö Joni, Lempeä Joonas, Louhelainen Jerry, Mettovaara Saku, Mäkeläinen Jesse, Paaso-Rantala Niko, Pirnes Eemil, Tuomisto Sami, Vakkilainen Ville

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani:

Luonuansuu Timo, Puotiniemi Johannes

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti:

Kyyriäinen Tommi, Maukonen Tiina, Puoskari Marjoriitta

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja:

Hokki Jani, Huhta Silja

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja (kaksoistutkinto):

Heinonen Jesse, Huotari Roni

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja:

Backman Miikka, Erkoma Riku, Honkanen Niina, Karsikas Tommi, Kemppainen Tatu, Korkala Joakim, Kuha Matias, Niemelä Joakim, Veijola Riku

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja:

Larinen Jami

Puualan perustutkinto, puuseppä:

Kallio Aino, Saari Matias

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja (kaksoistutkinto):

Eriksson Markus, Mikkola Eeli

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja:

Alanko Arttu, Hannila Aleksi, Kallunki Juho, Klaavo Benjami, Koponen Jeremias, Kreivi Viljami, Lahtinen Juha, Laitinen Leevi, Lakkapää Kasper, Lampi Jere, Laukkanen Teemu, Lehto Janne, Leskelä Jere, Leskelä Jesse, Majava Mikael, Meriläinen Jani, Metsäntaus Veikko, Mettovaara Elias, Nurmela Matias, Pähtilä Jonathan, Saarinen Niko, Salonpää Tuukka, Simonen Janne, Tapio Nicklas, Tihinen Viljami, Toppinen Wilhelmi, Vuolunparras Kalle

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja (kaksoistutkinto):

Juopperi Elias

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja:

Fält Hanna, Haapaniemi Topi, Hatula Antton, Heikkinen Jussi, Karinkanta Iivo, Laitala Valtteri, Leinonen Johannes, Luukkonen Kalle, Oilinki Juuso, Pääkkönen Tuukka

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja (kaksoistutkinto):

Konttila Elias, Laurila Touko

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Aho Jesse, Antila Matias, Anwari Omid, Azmi Helenius Amar, Björklund Niklas, Goman Patrik, Haapaniemi Samu, Heikkinen Perttu, Inkala Simo, Järvitalo Eetu, Kakko Juho, Karhumaa Petri, Korkiakoski Veli-Matti, Krigsholm Joni, Lakkapää Markus, Lapinkangas Severi, Manninen Joonas, Martinkauppi Juho-Olli, Mehtälä Jere, Moilanen Alvar, Niemi Ville, Nurmenniemi Santeri, Pekonmäki Jerome, Pitkänen Johannes, Rajanen Jesse, Saarijärvi Mikael, Suorsa Roni, Tihinen Ville, Tuomela Sampo, Uusi-Illikainen Waltter, Viljamaa Iikka, Vähäsöyrinki Eetu

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja:

Gustafsson Frans, Haara Ville, Hagren Teemu, Hanhela Eemil, Jaakola Jaakko, Kakko Teemu, Kaleva Allan, Kesti Saku, Lapinoja Jere, Laukka Aleksi, Lukka Veikko, Matero Antti, Mattlar Mikko, Mikkola Nicholas, Männikkö Eeli, Määttä Mikko, Niemelä Elia, Niemi Iikka, Puoskari Tuomas, Raappana Janne, Rytivaara Lauri, Saari Jerry, Suomela Eetu, Takkinen Mikko, Tanninen Kimi, Tuomela Topias, Tyni Sami, Ukkola Joni, Vakkilainen Timi, Viitajylhä Mika, Vola Mika

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, elektroniikka-asentaja:

Kyösti Leevi, Lepistö Juuso, Veteläinen Antti

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja:

Grönroos Thomas, Hietanen Onni, Hyvälä Tomi, Ikonen Tony, Moilanen Samu, Paasi Juho, Riikola Janne, Salmela Jaakko, Yritys Ville-Valtteri

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, laitoshuoltaja:

Heikkinen Tiia

Kempeleen-Limingan yksikkö

Kempeleen toimipiste

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Karvo Kristiina, Koivula Miska, Manninen Arttu, Pehkonen Carita, Ylioja Aleksi

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja:

Antintupa Susanna, Höyhtyä Joonatan, Illikainen Sakari, Isokangas Aaron, Järvelä Eetu, Kangas Karri, Karsikas Miika, Kolehmainen Janne, Kärkkäinen Miika, Putnoki Leonardo, Väinämö Jere

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja:

Kesonen Mauri, Leskelä Harri

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja:

Kallioranta Petrus, Karjalainen Laura, Kiiveri Janne, Kumpulainen Jerry, Lakso Aaro, Saukko Kati

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:

Adler Sami, Autio Atte, Autio Juho, Hankala Joni, Heikkinen Teemu, Ikola Heidi, Isokoski Hannes, Järvenpää Saku, Kadenius Mikko, Kahelin Samu, Kaikkonen Janita, Kairamo Roope, Kokko Jaakko, Kujanpää Juho, Kylmäluoma Tommi, Kärkkäinen Minja, Laaninen Valtteri, Lammela Antti, Laurikkala Roope, Leinonen Kalle, Leinonen Mikko, Lepistö Valtteri, Loponen Matti, Loukkola Niko, Länkinen Niko, Malinen Alexandra, Mehtälä Nina, Moilanen Päivi, Moilanen Roope, Mäkelä Julia, Mäntykenttä Jenni, Määttä Juuso, Niemi-Korpi Jaakko, Niskanen Jari, Oljakka Verner, Paakkari Tarja, Palojärvi Joonas, Pennanen Sasu-Rasmus, Peteri Timo, Pietilä Benjam, Piippo Jaakko, Pilto Harri, Pitkälä Lari, Pursiainen Leevi, Päivärinta Joona, Rahimi Morteza, Rasila Eemeli, Ronkainen Jere, Salo Toni, Savilaakso Joni, Sippala Niklas, Sirkiä Sampo, Taivalkoski Saara, Takkula Niklas, Tuikkala Elmeri, Tuohino Pauli, Tölli Oskari, Vepsä Juho-Antti, Viinikka Iikka, Väänänen Tomi, Willman Aaro

Puutarha-alan perustutkinto, puutarhuri:

Mustanoja Niina

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri:

Salo Titta, Tölli Salla

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Laurila Oskari, Maijala Terhi, Nyman Juha

Floristin ammattitutkinto:

Ilvesluoto Anni

Puutarha-alan erikoisammattitutkinto, floristimestari:

Lapinoja Teppo

Limingan toimipiste

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja (kolmoistutkinto):

Kangas Arttu

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja:

Al-Nazary Albert, Ervasti Atte, Haataja Kaija, Halonen Aleksi, Hietala Juhana, Hiltunen Julianna, Hintsala William, Ilmarinen Joona, Kivelä Jesse, Kokkonen Tuomas, Kyngäs Joni, Kärkkäinen Roope, Laihola Noomi, Leipälä Saija, Liuski Emilia, Mielonen Oona, Nikunen Juho, Näppä Laura, Parkkinen Eemil, Parkkinen Silja, Pihlaja Aleksi, Rehu Eerika, Savilaakso Timo, Siuruainen Elias, Takarautio Nina, Tapaninaho Johannes, Tapaninaho Matias, Tauriainen Riikka, Tervo Linnea, Tiirola Mirjam, Toropainen Juuso, Tölli Eelis, Vesa Julia, Väisänen Henri, Väyrynen Markus

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto:

Heikkinen Ville

Kontinkankaan yksikkö

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja:

Honkanen Emmi, Kaikkonen Anu, Mäkelä Laura, Palovaara Essi, Pikkarainen Jenni, Sirviö Paula, Suomela Duygu

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:

Härö Monica, Jalopaasi Janette, Juntunen Anni, Matero Petra, Nousiainen Sara, Pelkonen Veera, Pienipaavola Inka, Räihä Milena, Saarijärvi Tuulia, Träskelin Santeri, Uusi-Maahi Enni

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi:

Aalto Oona, Huovinen Eerika, Juola Neea, Keränen Suvi, Paakkola Meri, Polo Vilma, Ronkainen Sara, Saarela Pinja, Saukko Inka, Taskila Iida, Väisänen Enni

Lääkealan perustutkinto, lääketeknikko (kolmoistutkinto):

Rakel Anastasia

Lääkealan perustutkinto, lääketeknikko (kaksoistutkinto):

Särkiaho Sini

Lääkealan perustutkinto, lääketeknikko:

Al-Rubaye Zahra, Kivioja Riikka, Koppelo Aleksiina, Kuivala Anne, Laitila Laura, Lasanen Laura, Rajala Jaana, Rauf Abdulrazak Shvan

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja (kolmoistutkinto):

Höglund Kia, Schroderus Sofia, Taskila Jenni

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja (kaksoistutkinto):

Näsänen Sanna, Peltokorpi Elina, Pulkkinen Linnea, Savela Vilma, Keränen Iita, Koivukangas Lilja-Mari, Kurtti Iida-Sofia, Kytökangas Anette, Kämäräinen Linda, Leskelä Petra, Mastola Marie, Männikkö Jenna, Paasimaa Aino, Salokorpi Kamilla, Ståhlberg Mona, Väyrynen Emilia

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Ronkainen Milla, Ahmadi Lida, Alakärppä Minna, Alasalmi Minna, Alatervo Miia, Ali Ahmed, Aulakoski Josefiina, Broström Inga, Brunni Emmi, Eilola Milja, Erkkilä Essi, Eskola Ella-Mari, Estama Johanna, Fingerroos Saara, Greus Janne, Haikara Merituulia, Hallamaa Inka, Hanhisuanto Janika, Heikkinen Emilia, Hekkala Roosa, Hietala Nea, Hirsso Timo, Hirvasniemi Salla, Huotari Hannes, Hyrkäs Emma, Häkkilä Kimi, Hämäläinen Hilda, Iivarinen Inga, Iljana Hanna, Impola Sofia, Jurmu Silja, Juutinen Eveliina, Jäppinen Minna, Kaarre Nea, Kallio Iida, Kantola Piritta, Kantola Sari, Karhu Jonna, Karhumaa Karita, Karinkanta Jenniina, Karjalainen Inka, Kauppila Salla, Kehusmaa Emilia, Kemppainen Sylvia, Keski-Filppula Pauli, Keski-Korpi Elisa, Kinnunen Venla, Kiviniemi Reetta, Kluukeri Riina, Koistinen Laura, Koivisto Fanny, Kokko Ronja, Korhonen Heidi, Korkiakoski Eini, Kukkohovi Maria, Kummala Mira, Kurtti Varpu Maaria, Kutila Kalle, Kyngäs Jenni, Laihiainen Marita, Laivamaa Kosti, Laurila Iida, Laurila Marianne, Lehtinen Meri, Leskelä Saaga, Letoschneva Svetlana, Lihavainen Zuselane, Liikanen Milena, Longi Vilma, Lota-Nyman Cristine, Luiro Johanna, Lönnqvist Arttu, Mattila Annika, Mattila Julia, Mustonen Anni-Sofia, Mällinen Elina, Niemelä Piia, Niemelä Veera, Nikkinen Fanni, Nissinen Raakel, Nurmela Henna, Orava Silja, Ovaskainen Milla, Pennanen Saara-Liina, Pietilä Jenna, Pikkarainen Laura, Pulkkinen Amanda, Pyhälä Anu, Rahimi Mostafa, Rahkola Hanna, Rahlan Hang, Rajala Viivi, Rautiainen Sini, Rautio Sanna, Ruuskanen Jutta-Riina, Rytilä Annika, Saari Niko, Saarinen Jenna, Salmi Benjami, Sarajärvi Jenni, Saukko Katariina, Savilaakso Silja, Siekkinen Maria, Siermala Nella, Siira Iikka, Simuna Janette, Sipilä Mira, Sipola Jaakko, Sorvari Aada, Sutela Aada, Säynäjäaho Sonja, Takanen Kazuko, Tapani Zhejia, Teppola Jemina, Tihinen Daisy, Tiikkoja Maria, Tolonen Miia, Tuohimaa Lyydia, Tölli Anniina, Ulmanen Riitta, Untinen Anniina, Vengasaho Linnea, Vihelä Ella, Viitanen Tiia, Väisänen Veera, Väisänen Virpi, Vänttilä Arja, Wiik Jenni, Yamakawa Akane, Ylipahkala Kati, Ylitepsa Tiina, Zakole Gulistan

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, perustason ensihoitaja (kaksoistutkinto):

Vasama Lauri

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, perustason ensihoitaja:

Holmi Neea, Impiö Sylvi, Keränen Miia, Koivuvaara Julia, Kokkonen Eeva-Leea, Kärkkäinen Noora, Littow Erika, Loukusa Essi, Peteri Eliisa, Pirttijärvi Anni, Riekki Helmi, Riekki Sofia, Similä Alina, Soudunsaari Kiia, Venhola Riina, Vähäsöyrinki Alina

Välinehuoltoalan perustutkinto, välinehuoltaja:

Pellinen Zhanna, Räihä Vilma, Tyni Sirpa

Hieronnan ammattitutkinto:

Enqvist Riikka, Lumpus Pirjo, Rautiainen Kirsi

Hieronnan erikoisammattitutkinto, urheiluhieroja (EAT):

Illikainen Tomi, Muona Ninni, Pohjanen Jenni

Jalkojenhoidon ammattitutkinto:

Haapala Mari, Loukkola Anu, Säily Marjut, Tero Jenna

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja:

Kainulainen Anu, Kynsilehto Iida, Lepistö Sonja, Louhela Riitta, Ylisaari Ilse-Elina

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, perhepäivähoitaja:

Heikkilä Minna, Kekkonen Mira

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto:

Mandal Nisha

Liikunnan ammattitutkinto:

Haapala Marja, Pohjanen Sanna, Pulkkinen Tiia

Liikunnan ja valmennuksen ammattitutkinto, liikuntaneuvoja:

Allegren-Syrjä Leif, Kaisto Satu, Kokko Raili, Kova Anne, Kurkela Venla, Laurila Tiia, Mäki Niina, Mällinen Timo, Pelkonen Johanna, Piltonen Emilia, Rasinkangas Antti

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto:

Aho Kirsi, Hilli Vesa, Kellokumpu Tero, Lahtinen Reetta

Muhoksen yksikkö

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:

Paliichuk Taras, Pirkola Konsta

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki:

Arminen Jenna, Keränen Milla, Lindström Veeti

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja:

Heikkinen Hanna, Heinola Henna, Hiltunen Henni, Hirvasniemi Iida, Karhumaa Joonas, Kastelli Jasmin, Kummala Minna, Kumpuniemi Emilia, Loponen Sofia, Mäenkoski Minna, Mäkinen Riikka, Määttä Selina, Ollila Kirsi, Saari Marika, Tauriainen Mira, Tyhtilä Riikka, Viinikanoja Henna, Vuoppola Maarit

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä:

Hepo-oja Antti, Jurmu Joonas, Kinnunen Eetu, Matinolli Juho, Parkkisenniemi Saku, Parviainen Erik, Pätsi Juhana, Still Joona, Varila Elias, Väätäjä Oskari

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja:

Jaurakkajärvi Esko, Kangas Lari, Lesonen Timi, Manninen Arsi, Manninen Juho, Mantila Sakari, Matero Samuli, Mulari Kalle, Partanen Timo, Pihkakoski Joonatan, Rahikkala Leevi, Runtti Joona, Salo Sami, Seppänen Vili, Väisänen Jouni

Eläintenhoidon ammattitutkinto, koirahieroja (AT):

Jussinpekka Laura, Kortelainen Laura, Martinmäki Tuija, Risuaho Paula, Uurtamo Eila

Pudasjärven yksikkö

Hevostalouden perustutkinto, hevostenhoitaja:

Ylijääskö Paula

Hevostalouden perustutkinto, ratsastuksenohjaaja:

Järvenpää Saaga, Leppänen Nea

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi:

Heikkilä Juho, Kesäniemi Sara, Soikkeli Siiri

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja:

Haaga Samuli, Hilpinen Jere

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja:

Huotari Nuutti, Kamppila Julia, Manninen Justiina

Puuteollisuuden perustutkinto, sahaprosessinhoitaja:

Riekki Asko

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Inkilä Katariina, Kozlova Viktoria, Manninen Maarit, Nurmela Janika, Petäjäjärvi Joona, Virkkunen Roosa, Ylikerälä Tiia

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Pigg Tommi

Taivalkosken yksikkö

Kaivosalan perustutkinto, kaivosmies:

Ervasti Aleksi, Kukkohovi Johannes, Lauri Iivari, Soronen Aleksi, Turpeinen Helge

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja:

Korteslahti Tuomas, Niemelä Tuomas, Pesiö Eemeli, Putaala Perttu, Riepula Antti, Syrjälä Ville, Turpeinen Tuukka, Tyni Eelis, Vanhanen Olli

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja:

Haverinen Ville, Juurikka Antti, Marttila-Tornio Topias, Niemelä Ville, Nylander Andreas, Parviainen Petteri, Ranua Eetu

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Lämsä Katri, Lämsä Merituuli, Nuortio Anni