Tilaajille

Kipujen kiu­saa­ma – OGK:n kas­vat­ti Karina Kuk­ko­nen pii­pah­taa ke­vät­tal­vel­la ki­rur­gin ope­roi­ta­va­na ja palaa ki­soi­hin vasta lop­pu­ke­säs­tä: "Voi vain toivoa, että reisi tulee kun­toon"

27-vuotias ammattilaispelaaja on käynyt läpi pienen ikäkriisin, mutta suhtautuu tulevaisuuteensa optimistisesti.

Karina Kukkonen työnsi kärryään mietteliäänä Englannin Hertfordshiren LETAS-kisassa viime syyskuussa.
Karina Kukkonen työnsi kärryään mietteliäänä Englannin Hertfordshiren LETAS-kisassa viime syyskuussa.
Kuva: Alex Burstow/Getty Images

Urheilija ei tervettä päivää näe. Klisee on viime vuosina pyörinyt usein Karina Kukkosen päässä ja opettanut golfammattilaisen sietämään tuntemiaan kipuja.

Vuoden 2023 aluksi Kukkosen oli lopulta pakko katsoa totuutta silmiin. Taistelu pitkäaikaisen takareisivamman kanssa oli muuttunut liian vaikeaksi ja kuluttavaksi.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä