Tilaajille

Kii­ras­tors­tain lii­ken­ne ollut Oulun seu­dul­la vilkas mutta sujuva, ko­la­reil­ta on väl­tyt­ty –  pää­siäi­sen ajokeli pysyy hyvänä

Liikennekeskuksen mukaan liikennemäärät ovat olleet verrannollisia tavanomaiseen viikonloppuun.

Liikenne vilkastuu iltapäivän aikana myös Pohjantiellä, mutta isommilta ruuhkilta vältytään ellei tiellä satu onnettomuuksia.
Liikenne vilkastuu iltapäivän aikana myös Pohjantiellä, mutta isommilta ruuhkilta vältytään ellei tiellä satu onnettomuuksia.
Kuva: Jarmo Kontiainen

Pääsiäisen menoliikenne on Kiirastorstaina sujunut Oulun seudulla hyvin.  Liikennekeskuksen mukaan liikennemäärät olivat torstaina verrattavissa tavanomaiseen viikonloppuun.

Vilkkaimmillaan liikenne oli iltapäivällä, jolloin Kuusamontiellä saattoi joutua jonottelemaan Kuusamoon suuntaan ajaessa.

Liikennekeskuksesta kerrotaan, että vilkkaus alkoi taittua illalla kello 19 aikaan ja teillä on iltaa kohden ollut jo hyvin rauhallista.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä