Kesä loppuu nyt – Näillä Ou­lu-vin­keil­lä otat kaiken irti vii­mei­ses­tä vii­kon­lo­pus­ta

Kesän viimeisen viikonlopun kunniaksi Oulun tapahtumakalenteri pullistelee tarjonnalla, perjantain ja sunnuntain välille merkintöjä on tehty 86.

Ilotulitusta pääsee seuraamaan Yli-Iin venetsialaisissa lauantaina kello 22.30. Katselupaikkana on Siuruanjoen silta.
Ilotulitusta pääsee seuraamaan Yli-Iin venetsialaisissa lauantaina kello 22.30. Katselupaikkana on Siuruanjoen silta.
Kuva: Jukka-Pekka Moilanen

Venetsialaisia, eli mökki- ja veneilykauden päätösjuhlaa juhlitaan elokuun viimeisenä lauantaina ympäri Oulua, muun muassa Koivurannassa ja Ylikiimingissä.

Koivurannan venetsialaiset järjestetään neljättä kertaa. Tapahtumassa esiintyy illan aikana kolme orkesteria.

Tapahtuma noudattaa aiemmilta vuosilta tuttua kaavaa.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa Kaleva Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä