Tilaajille

Kem­pe­le­läi­nen Silja Myl­ly­maa jakaa kotinsa kahden koiran, kahden ankan, na­ku­hii­ren ja kotilon kanssa: "U­nel­ma­na olisi joskus muuttaa maalle ja elää vielä luon­non­va­rai­sem­min"

Eläinrakkaan opiskelijan 130-neliöisen omakotitalon sisustusta inspiroivat kasvit sekä vanhat ja värikkäät esineet, joilla on tarina takanaan.

Silja Myllymaa on asunut omillaan 1970-luvun omakotitalossa kaksi vuotta. Sinä aikana asunnon pinnat on remontoitu modernimmaksi.
Silja Myllymaa on asunut omillaan 1970-luvun omakotitalossa kaksi vuotta. Sinä aikana asunnon pinnat on remontoitu modernimmaksi.
Kuva: Teija Soini

Silja Myllymaan, 24, kotia koristavat kauniit asiat ja ainutlaatuiset yksityiskohdat. Hän asuu opiskelijana omillaan 130-neliöisessä omakotitalossa Kempeleessä. Yksikerroksinen talo on rakennettu vuonna 1975 ja sieltä on uusittu lähes kaikki pinnat modernimmaksi sen kahden vuoden aikana, mitä Myllymaa on siellä asunut.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä