Joulu näkyy ou­lu­lai­sis­sa kau­pois­sa – Jonna Höynälä fii­lis­te­lee jo joulua, mutta ensin per­hees­sä vie­te­tään hal­lo­wee­nia

Joulujuomien tulo Alkoon on enemmän kiinni säästä kuin kalenterista, Alkon tuoteviestintäpäällikkö Taina Vilkuna kertoo.

Jonna Höynälä sekä tyttäret Elea ja Mila (oik.) olivat maanantaina kauppareissulla Oulun Kaakkurin K-Citymarketissa. – Minusta on ihan kiva jo fiilistellä joulua, Jonna Höynälä kertoo.
Jonna Höynälä sekä tyttäret Elea ja Mila (oik.) olivat maanantaina kauppareissulla Oulun Kaakkurin K-Citymarketissa. – Minusta on ihan kiva jo fiilistellä joulua, Jonna Höynälä kertoo.
Kuva: Pekka Peura

Vaikka jouluun on vielä aikaa yli kaksi ja puoli kuukautta, oululaiset marketit ja tavaratalot varustautuvat jo täyttä päätä jouluun. Tarjolla on joulukalentereita ja konvehtirasioita, jouluvaloja ja -koristeita, muovikuusia ja joulujuomia.

Jonna Höynälä on tyttäriensä Elean, 4, ja Milan, 5,  kanssa maanantaina ruokaostoksilla Oulun Kaakkurin K-Citymarketissa.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä