Jää­kiek­ko­ju­nio­rit pe­reh­tyi­vät ten­nik­sen sa­loi­hin Ou­lun­sa­los­sa – "Mo­ni­la­ji­suus auttaa mitä tahansa lii­kun­taa"

Kiekko-Laserin juniorit saivat jään ulkopuoliseen harjoitteluun opastusta OVS:n valmentajilta syysloman aikana. Kuvassa etualalla Ville Anttila.
Kiekko-Laserin juniorit saivat jään ulkopuoliseen harjoitteluun opastusta OVS:n valmentajilta syysloman aikana. Kuvassa etualalla Ville Anttila.
Kuva: Esko Jämsä

Oulunsalon liikuntakeskuksen aulassa on vaihtoehtoina kääntyä oikealle tai vasemmalle.

Kummastakin suunnasta kuuluu liikunnan ääniä. Vasemmalla kaukalossa on täysi tohina päällä, kun meneillään ovat lasten jääkiekkoharjoitukset.

Oikealla liikuntasalissa meno on vähintään yhtä innokasta, kun jääkiekkojuniorit ovat kuivaharjoittelemassa.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa Kaleva Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Ilmoita asiavirheestä