-

Vanha talo sai uuden elämän

Paavolan Ylipäässä sijaitseva hirsitalo on remontoitu vanhaa kunnioittaen, mutta myös nykyajan mukavuudet huomioiden.

Paavolan Ylipäässä sijaitseva hirsitalo on remontoitu vanhaa kunnioittaen, mutta myös nykyajan mukavuudet huomioiden.

Lukuisia erilaisia tonttuja, kauniisti koristeltu kuusi, tunnelmallisia valoja ja paljon punaisen sävyjä. Paavolassa sijaitseva vanha hirsitalo on puettu jouluiseen asuun.

Talo on Limingassa asuvien Erkki Eilolan ja Ritva Korvelan vapaa-ajan paikka, jossa kokoonnutaan yhteen suvun ja ystävien kesken niin juhlina kuin arkenakin. Joulu on pariskunnalle tärkeä juhla, ja sen laittamiseen panostetaan joka vuosi.

Hyvää juhannusta!

Lue Kaleva Digiä _2 kk vain 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Ilmoita asiavirheestä