An­na­lee­na Annalan kodin pihalla Län­si-Pa­te­las­sa viihtyy jopa 300 eri lajia – pi­ha­kas­vien va­lin­nas­sa yk­kös­asia on aina si­jain­ti

Annaleena Annala on asunut omakotitalossaan Oulun Länsi-Patelassa 21 vuoden ajan ja sinä aikana hän on ehtinyt hankkia pihalle perennan jos toisenkin.

Annaleena Annala kumartuu leveän syreeniaidan vierustaa kulkevan kukkapenkin ääreen. Hän esittelee suosikkikasveja pihastaan, mutta nyt vaahtera-angervo on piiloutunut runsaisiin penkkiriveihin. Valkoista kukkaa ja vaahteranlehtiä muistuttavia lehtiä ei löydy, vaikka Annala seuloo läpi sinikämmenet, isotähtiäputket ja varjohiipan.

Annala on asunut omakotitalossaan Länsi-Patelassa 21 vuoden ajan ja sinä aikana hän on ehtinyt hankkia pihalle perennan jos toisenkin.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Ilmoita asiavirheestä