Puuseppä
John Gibbons veistää hirsiä tekniikalla, joka on "insanely dangerous" – Kirveen terällä voisi ajaa parrankin

John Gibbons veistää hirsiä tek­nii­kal­la, joka on "in­sa­ne­ly dan­ge­rous" – Kirveen terällä voisi ajaa par­ran­kin

15.11.2025 13:00 7
Tilaajille
Kempeleläinen Arto Hauru on rakentanut perheelleen linnamaista taloa jo viisi vuotta: ”Tiesin jo aloittaessa, että tässä menee aikaa”

Kem­pe­le­läi­nen Arto Hauru on ra­ken­ta­nut per­heel­leen lin­na­mais­ta taloa jo viisi vuotta: ”Tiesin jo aloit­taes­sa, että tässä menee aikaa”

11.10.2025 16:00 30
Tilaajille
Joku jäi jumiin vessaan, ja nyt Tapani Kunnaksen pitää korjata oven reikä – Huonekalupuusepän verstaalle on Oulussa kuukausien jonot

Joku jäi jumiin ves­saan, ja nyt Tapani Kun­nak­sen pitää korjata oven reikä – Huo­ne­ka­lu­puu­se­pän vers­taal­le on Oulussa kuu­kau­sien jonot

30.03.2025 05:00 16
Tilaajille