Kouluruoka: Oulun kou­luis­sa ja päi­vä­ko­deis­sa tar­joil­lun oudon ha­jui­sen jau­he­li­ha­kei­ton syy selvisi

Oulu: Val­tuus­ton uusi pu­heen­joh­ta­ja Jarmo J. Husso pitää po­li­tiik­kaa lasten leik­ki­nä 70-lu­kuun ver­rat­tu­na

Kolumni: Tapasin Teuvo Hak­ka­rai­sen Brys­se­lis­sä ja kysyin, ha­luaa­ko hän yhä maa- ja met­sä­ta­lous­mi­nis­te­rik­si

Mainos: Tilaa tästä Kaleva Digi 13,90 €/kk

leikkaustoiminta
Lukijalta Mielipidekirjoitus

Ko­ro­na­vuo­si kat­kai­si kamelin selän – mitä tar­koit­taa OYSin hoi­to­hen­ki­lö­kun­nan hen­gäh­tä­mi­nen?

11.02.2021 18:00 1
Tilaajille
Miksi OYS sulkee leikkaussalejaan? Ylilääkärin mukaan sulkuihin ei olisi varaa: "Olemme välttämättömän edessä, jotta henkilökunta tuntisi, että heidän hätäänsä kuullaan"

Miksi OYS sulkee leik­kaus­sa­le­jaan? Yli­lää­kä­rin mukaan sul­kui­hin ei olisi varaa: "Olemme vält­tä­mät­tö­män edessä, jotta hen­ki­lö­kun­ta tun­ti­si, että heidän hä­tään­sä kuul­laan"

10.02.2021 06:00 85
Tilaajille