Tilaajille

AC Oulusta läh­te­nyt Miika Koskela siirtyy lop­pu­kau­dek­si Norjan liigan krii­si­jouk­kuee­seen

Miika Koskela pelaa loppukauden ajan Norjan liigassa.
Miika Koskela pelaa loppukauden ajan Norjan liigassa.
Kuva: Tiina Wallin

AC Oulussa lainalla edelliseen viikkoon saakka pelannut 22-vuotias toppari Miika Koskela siirtyy loppukauden ajaksi Norjan liigan FK Haugesundiin.

Siirrosta kertoo ainakin Tromssa IL:n fanisivusto Instagramissa.

Kyseessä on lainasopimus. Koskela palasi Oulusta takaisin Tromssaan, mutta päätyi nopeasti lainalle Haugesundiin.

Kempeleläinen pääsee todelliseen testiin Haugesundin kanssa, sillä joukkue on Norjan liigan viimeisenä. Haugesund on saavuttanut vain kaksi pistettä 16 ottelusta.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä