Thai­hie­ron­ta­pai­kas­sa myytiin seksiä Ka­jaa­nis­sa, vuok­ra­nan­ta­ja kertoi to­rak­kaon­gel­mas­ta – ho­vioi­keus ei muut­ta­nut pa­ri­tus­tuo­mio­ta

Rovaniemen hovioikeus ei perjantaina muuttanut tuomiota jutussa, jossa Kajaanissa sijaitsevassa thaihierontapaikassa myytiin hieronnan lisäksi seksiä useiden vuosien ajan.

Kainuun käräjäoikeus tuomitsi viime kesäkuussa parituksesta vuonna 1974 syntyneen naisen, joka vuokrasi liiketilan seksipalvelujen kauppaamista varten.

Rovaniemen hovioikeus antoi ratkaisunsa perjantaina.
Rovaniemen hovioikeus antoi ratkaisunsa perjantaina.
Kuva: Kaleva

Liikkeessä tarjottiin niitä thaihieronnan lisäksi. Asiakkaat maksoivat perushieronnasta ja sopivat erillisen hinnan seksipalveluista.

Nainen väitti oikeudessa, ettei hän tiennyt liiketilassa tarjottavan seksiä. Käräjäoikeus ei uskonut tätä.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä