Sadan euron ruo­ka­ti­laus jä­tet­tiin nou­ta­mat­ta Ramin Gril­lil­tä – "Ih­mis­ten sekaan mahtuu niitä, jotka ha­lua­vat ai­heut­taa tar­koi­tuk­sel­la va­hin­koa"

Kempeleläisellä Ramin Grillillä henkilökuntaa ja asiakkaita puhuttavat huijaustilaukset, joista aiheutuu raaka-aineiden haaskuuta, ylimääräistä työtä ja rahanmenoa yrittäjälle.

Kempeleläisellä Ramin Grillillä on tiukennettu ennakkotilauksen sääntöjä, koska tilauksia on jätetty noutamatta.
Kempeleläisellä Ramin Grillillä on tiukennettu ennakkotilauksen sääntöjä, koska tilauksia on jätetty noutamatta.
Kuva: Johanna Pohjavirta

Kempeleläinen Ramin Grilli joutui lauantaina tilaushuijauksen kohteeksi.

Grillin markkinointivastaava Johanna Pohjavirta kertoo, että keskellä päivää ennakkoon puhelimitse tilattu noin sadan euron arvoinen tilaus jätettiin hakematta ja maksamatta. Tilaaja jätti hakematta ruoat, kun puhelimessa hänelle oli kerrottu, että Ramin Grilliltä puuttuu yrityksen laskutustietoja.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Ilmoita asiavirheestä