OP-lei­ris­sä ra­ken­ne­muu­tos jatkuu ja hartiat le­ve­ne­vät – Uusi Poh­jo­lan Osuus­pank­ki on aloit­ta­nut toi­min­tan­sa tou­ko­kuun alusta

Uudessa Pohjolan Osuuspankissa siirretään takaisin itselle palveluita keskitetyistä palveluista. Asiakkaille voidaan entistä isommassa pankissa tarjota taas suorat yhteydet paikallisiin pankin toimihenkilöihin.

OP-ryhmän Vähittäispankki-liiketoiminnasta vastaavan liiketoimintajohtajan Harri Nummelan (vas.) ja uuden Pohjolan Osuuspankin toimitusjohtajan Keijo Posion mukaan suuremman pankin leveät hartiat ovat pelkkää plussaa.
OP-ryhmän Vähittäispankki-liiketoiminnasta vastaavan liiketoimintajohtajan Harri Nummelan (vas.) ja uuden Pohjolan Osuuspankin toimitusjohtajan Keijo Posion mukaan suuremman pankin leveät hartiat ovat pelkkää plussaa.
Kuva: Pekka Peura

Uusi Pohjolan Osuuspankki on aloittanut toimintansa toukokuun alusta, ja muutos on tapahtunut ilman suurempaa melua ulospäin.

Oulun Osuuspankin, Pohjolan Osuuspankin ja Tornion Osuuspankin edustajistot päättivät kokouksissaan 22.9.2022 yhdistymisestä yhdeksi osuuspankiksi.

Uusi osuuspankki aloitti toimintansa 1.5. tänä vuonna ja sen nimeksi tuli Pohjolan Osuuspankki.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä