Kär­pis­tä läh­tö­kuo­pis­sa oleva Victor Berg­lund har­joit­te­lee ko­ti­kau­pun­kin­sa SHL-jouk­kueen MoDon mukana

Puolustaja ei ole mahtunut Kärppien kokoonpanoon viime viikkojen aikana.

Kärppien Victor Berglund (vas.) vaihtanee seuraa lähiaikoina.
Kärppien Victor Berglund (vas.) vaihtanee seuraa lähiaikoina.
Kuva: Kari Mankonen

Kärpissä sivuraiteelle ajautunut Victor Berglund saattaa ennusmerkeistä päätellen löytää itselleen lähiaikoina uuden seuran.

Jo jonkin aikaa sitten Oulun loskat kengistään karistanut Berglund harjoitteli maanantaina kotikaupungissaan Örnsköldsvikissä paikallisen SHL-seuran MoDon mukana.

– Emme ole keskustelleet sopimuksesta. Tämä on etu molemmille osapuolille, että näemme Victorin harjoittelevan kanssamme tällä viikolla, MoDon urheilujohtaja Henrik Gradin kommentoi Örnsköldsviks Allehandalle.

Kovin odotuksin viime kaudeksi Kärppiin saapunut puolustaja on ollut reilun vuoden ajan kova pettymys oululaisseuran takalinjoilla.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä