Isot teol­li­suus­yri­tyk­set var­mis­ta­maan mas­ki­os­to­ja Kii­nas­ta – Nokian Sii­las­maa: "Tar­joam­me pit­kä­ai­kai­sen ko­ke­muk­sen ja os­to-osaa­mi­sen huol­to­var­muu­den tueksi"

Kiinassa pitkään toimineet suomalaisyhtiöt kokoavat voimansa yhteen edesauttaakseen, että huoltovarmuuskeskus saa nopeasti ja luotettavasti hengityssuojaimia ja muita terveydenhuollon välineitä Kiinasta.

Kiinassa pitkään toimineet suomalaisyhtiöt kokoavat voimansa yhteen edesauttaakseen, että huoltovarmuuskeskus saa nopeasti ja luotettavasti hengityssuojaimia ja muita terveydenhuollon välineitä Kiinasta. Vapaaehtoiset yritykset eivät vaihda toimialaa, vaan ne tarjoavat kontaktinsa ja osto-osaamisensa Suomen käyttöön koronakriisin taltuttamiseksi ripeästi.

Terveydenhuollon maskien ja suojavälineiden hankkimiseen Kiinasta on luvassa poikkeuksellista tukea yrityselämästä. Kiinassa pitkään toimineet suuret suomalaiset teollisuusyritykset ovat päättäneet auttaa Huoltovarmuuskeskusta tärkeissä terveydenhuollon ostoissa Kiinasta.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Ilmoita asiavirheestä