“Ei ole muuta mah­dol­li­suut­ta kuin jäädä Ve­nä­jäl­le pi­dem­mäk­si aikaa” – Venäjän päätös sulkea rajat torp­pa­si hel­sin­ki­läi­sen Ksenia Eskolan 4-vuo­tiaan pojan pääsyn Pie­ta­rin mum­mo­las­ta kotiin

Jekaterina Lahtinen suuntasi lastensa kanssa Moskovaan, koska hän ei luota lääketieteellisen avun saantiin Suomessa.

Jekaterina Lahtinen suuntasi lastensa kanssa Moskovaan, koska hän ei luota lääketieteellisen avun saantiin Suomessa. Hän ei enää pääsisikään Suomeen, vaikka haluaisi.

Ksenia Eskolan 4-vuotias poika ei pääse palaamaan Pietarin mummolasta äitinsä luo Helsinkiin. Poika on äitinsä tavoin Suomen ja Venäjän kaksoiskansalainen.

Venäjä sulki rajansa omilta kansalaisiltaan sunnuntain ja maanantain välisenä yönä, reilun vuorokauden kuluttua siitä kun asiasta oli päätetty.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä