Anni Kärävä nousi jälleen pal­kin­to­pal­lil­le frees­ty­len maail­man­cu­pis­sa

Anni Kärävä jatkoi hyviä otteitaan freestylen maailmancupissa.
Anni Kärävä jatkoi hyviä otteitaan freestylen maailmancupissa.
Kuva: Jussi Väätäinen

Anni Kärävä sijoittui torstaina Aspenissa freestylen big airin maailmancupissa kolmanneksi. Kärävän edelle kiilasivat vain Kanada Megan Oldham ja Italian Flora Tabanelli.

Kärävän yhteistulos oli 157,50 pistettä. Ero kärkikaksikkoon oli selvä, sillä Oldhamin voittopisteet olivat 183,75 ja Tabanelli ylsi 175,25 pisteen yhteistulokseen.

Kärävä sai ensimmäisestä laskustaan tasan 72 pistettä. Toisessa laskussaan hän epäonnistui, mutta taiteili viimeisellä yrityksellään 85,50 pisteen suorituksen.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä