Kadonneet: Suun­nis­tus­ki­sa sai uuden kään­teen, kun Mu­hok­sen met­säs­tä löytyi Kel­los­ta ka­don­nut nainen

Peruskoulu: Ou­lu­lais­opet­ta­ja kertoo, mikä kä­si­työn ope­tuk­ses­sa meni pieleen

Video: Bussi ajoi tör­keäs­ti päin pu­nai­sia Kai­jon­har­jus­sa

Mainos: Markkinointitoimisto Kolmas Polvi etsii markkinoinnin asiantuntijaa - tutustu ja hae tästä

Kuukkelit
Kyösti Hyvärisen talviruokinnalla kuluu 500 kiloa siemeniä talvessa – Pihan linnuista on tullut myös hyviä kavereita: "Ennen oman peukalonsa söisi kuin kuukkelin lihaa"

Kyösti Hy­vä­ri­sen tal­vi­ruo­kin­nal­la kuluu 500 kiloa sie­me­niä tal­ves­sa – Pihan lin­nuis­ta on tullut myös hyviä ka­ve­rei­ta: "Ennen oman peu­ka­lon­sa söisi kuin kuuk­ke­lin lihaa"

20.02.2022 11:00 3
Tilaajille
Lääkäri Pekka Peltoniemi päätti laskea Ylläksen kuukkelit – 15 vuotta myöhemmin hän on rengastanut yli 2500 onnenlintua ja tietää, miten kuukkeleita tutkimalla voi pelastaa ihmishenkiä

Lääkäri Pekka Pel­to­nie­mi päätti laskea Yl­läk­sen kuuk­ke­lit – 15 vuotta myö­hem­min hän on ren­gas­ta­nut yli 2500 on­nen­lin­tua ja tietää, miten kuuk­ke­lei­ta tut­ki­mal­la voi pe­las­taa ih­mis­hen­kiä

27.11.2021 09:30 4
Tilaajille