AC Oulun re­ser­vi­jouk­kue menetti kahden maalin johdon ja suoran nousun Yk­kös­lii­gaan – AC Ou­lu/OLS saa uuden mah­dol­li­suu­den kar­sin­ta­ot­te­luis­sa

Onni Suutari paukutti sunnuntaina pallon MP_n verkkoon, mutta AC Oulu/OLS:n suora nousu jäi haaveeksi. Arkistokuva JJK-kotiottelusta.
Onni Suutari paukutti sunnuntaina pallon MP_n verkkoon, mutta AC Oulu/OLS:n suora nousu jäi haaveeksi. Arkistokuva JJK-kotiottelusta.
Kuva: Jukka-Pekka Moilanen

Miesten Ykkönen, MP–AC Oulu/OLS 2–2 (0–0)

Nuolaisu ja sitten tipahdus.

AC Oulun reservijoukkue sai jo näköyhteyden suoraan nousuun Ykkösliigaan, kun se johti Ykkösen päätöskierroksen ratkaisuottelua Mikkelissä maalein 2–0.

Kesällä on aikaa lukea!

Nappaa Kaleva Digin ensimmäiset _2 kk 9,90 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä