Oulun Stock­man­nin en­ti­siin ti­loi­hin ra­ken­ne­taan vauh­dil­la peli- ja viih­de­kes­kus­ta – tulossa an­nis­ke­lu­ra­vin­to­la, jossa pääsee hoh­to­kei­laa­maan ja pe­laa­maan bil­jar­dia

Jos kaikki sujuu suunnitelmien mukaan, uusi viihderavintola avaa ovensa helmikuun loppupuolella.

Jos kaikki sujuu suunnitelmien mukaan, uusi viihderavintola avaa ovensa helmikuun loppupuolella.

Ulkoapäin sitä ei vielä arvaa, mutta kolme vuotta tyhjillään olleissa tiloissa entisen Stockmannin talon toisessa kerroksessa jyrisee ja paukkuu viimein. Ritiläkatto, jonka alla ennen pengottiin vaaterekkejä, on purettu. Parhaillaan rakennetaan äänieristekattoa, jonka tarkoitus on estää keilaradan äänten kulkeutuminen yläkertaan.

Poolmax Oy on avaamassa tiloihin peli- ja viihdekeskuksen. Sinne on tulossa kymmenen keilarataa, saman verran biljardipöytiä ja lisäksi muita viihdepelejä kuten esimerkiksi pöytäcurlingia.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä