Suuri osa ravintoloitsija Seppo "Sedu" Koskisen ravintoloista siirtyy uuteen yhtiöön.
SK Entertainment Groupin johto ja osa vanhoista omistajista ovat perustaneet uuden yhtiön, jonka nimeksi tulee Night People Group. SK Entertainment Groupin pääomistaja Sedu Koskinen on myös yksi uuden yhtiön omistajista.
Night People Groupille siirtyy kaupassa 26 yökerhoa ja ravintolaa 16 paikkakunnalla. Turun liiketoiminnat myytiin samalla paikalliselle johdolle ja sijoittajille.
Night People Groupin toimitusjohtajaksi tulee Antti Raunio, joka on myös SK Entertainment Groupin toimitusjohtaja.
SK Ravintoloiden myynnistä huhuttiin etukäteen. Koskisen bisnekset ovat kärsineet talousvaikeuksista. SK Entertainment Groupin viime vuoden tammikuussa päättyneen tilikauden tulos oli yli viisi miljoonaa euroa tappiolla.
Koskinen ilmoitti kertovansa uusista hankkeistaan ehkä jo tässä kuussa.