Re­ser­vin up­see­ri­ylen­nyk­set Poh­jois-Suo­mes­sa – katso tästä ni­mi­lis­ta ylen­ne­tyis­tä

Kaleva listasi reservin upseeriylennykset Pohjois-Suomessa.

Reservin upseeriylennykset Pohjois-Suomessa

Majuriksi:

Hevosmaa Risto Pekka Raahe

Kinnula Atte Eerikki Kempele

Yrjölä Markku Ensio Pukkila.

Kapteeniksi:

Huttunen Pekka Juhani Oulu

Ketola Heikki Einari Oulu

Niskala Paavo Antero Oulu

Närä Juha Petteri Oulu

Parkkila Janne-Petteri Oulu

Parkkinen Vesa Juhani Suomussalmi

Pesonen Tommi Matti Anterus Muhos

Puranen Terho Olavi Oulu.

Yliluutnantiksi:

Hanhineva Tero Tapio Oulu

Havo Matti Viljami Rovaniemi

Heinonen Aku Tapani Kemi

Hepola Antti Tapani Simo

Hiltunen Marko Ilmari Ylitornio

Kaikkonen Mikko Antero Oulu

Keinänen Pasi Antero Oulu

Kivimäki Pekka Samuli Oulu

Konttaniemi Juhamatti Tornio

Kumpulainen Heikki Tapio Kajaani

Kurvinen Annukka Eveliina Rovaniemi

Leinonen Markku Tapani Paltamo

Lipponen Tuomas Anselmi Oulu

Mäkiniemi Erno Heikki Antero Kajaani

Outinen Jani Petri Tyrnävä

Paasimaa Marko Juhani Suomussalmi

Paloniemi Matti Juhani Oulu

Purkunen Esa Matti Kalevi Oulu

Räisänen Aki Tapani Sotkamo

Sundqvist Janne Markus Oulu

Vattula Esa Samuli Oulu

Voutilainen Timo Aulis Muhos.

Luutnantiksi:

Alavahtola Heikki Johannes Oulu

Haavisto Mikko Aleksi Kuhmo

Hasa Juho Hermanni Rovaniemi

Immonen Aapo Väinö Rovaniemi

Jauhiainen Atte Lauri Juhani Oulu

Karhu Mika Juhani Oulu

Keskitalo Juha Markus Oulu

Kinnunen Tuomas Juhani Kemi

Kukkonen Harri Henrik Juhani Ylivieska

Lapinniemi Saku Petteri Rovaniemi

Nissinen Johannes Oulu

Paloranta Veli-Pekka Oulu

Pulkkinen Elina Iida Helena Kempele

Pönkkö Antti-Ilari Oulu

Romppainen Pekka Antero Suomussalmi

Ruotsalainen Heikki Pentti Rovaniemi

Tulonen Suvi Johanna Rovaniemi

Tuuponen Juha Tuomas Oulu

Vainio Mika Petri Olavi Pudasjärvi

Valtokari Jarmo Aki Antero Siikajoki

Väisänen Jukka Petteri Rovaniemi

Väisänen Petri Juhani Sotkamo.

Lääkintäluutnantiksi:

Laikari Jussi Matti Oulu

Mäkelä Tuomas Niilo Johannes Oulu.

Aliupseeri- ja miehistöylennykset

Pohjois-Pohjanmaan ja Kainuun aluetoimisto

Sotilasmestariksi:

Kela Hanna Helena Oulu.

Ylivääpeliksi:

Isokoski Teppo Tapio Ylivieska

Mäkinen Petri Olavi Oulu

Pääaho Riitta Maarit Kempele.

Vääpeliksi:

Haapamäki Jukka Ensio Kajaani

Heikkinen Petri Uuno Olavi Kajaani

Korhonen Anssi-Pekka Kalevi Oulu

Lahenius Jyrki Tapani Kajaani

Lamminaho Marko Tapio Oulu

Louhia Juha Ilmari Kuusamo.

Ylikersantiksi:

Brotkin Jani Tapio Sotkamo

Hautala Teemu Henrik Oulu

Honkaharju Reijo Kalevi Oulu

Huttunen Outi Eveliina Kajaani

Kajava Mikael Valtteri Oulu

Kangas Aki Jaakko Nivala

Kinnunen Henri Niilo Michael Kempele

Kinnunen Ville Eemeli Kajaani

Kirstinä Tuomo Pertti Johannes Oulu

Konola Antti Juhani Siikalatva

Kononen Jussi Samuli Raahe

Kouva Tarmo Sakari Oulu

Kuronen Janne Johannes Kajaani

Lampela Jussi Tuomas Raahe

Lasanen Pasi Jorma Oulu

Luoma Petri Markus Oulu

Luukkonen Jaakko Johannes Kempele

Mäklin Timo Petteri Oulu

Määttä Juha Kristian Oulu

Niva Teemu Antero Kajaani

Pellikka Matti Juhani Kempele

Perälä Tommi Juhani Oulu

Pietiläinen Jouni Tapani Raahe

Ristolainen Panu Johannes Oulu

Salminen Teemu Otto Johannes Oulu

Salovaara Jaakko Eerik Oulu

Toivonen Arttu Santeri Paltamo

Torvinen Jarmo Kalervo Oulu

Viitajylhä Sami Martti Sakari Oulu

Vähäkangas Ville Olavi Oulu.

Kersantiksi:

Heikkilä Olli Henrikki Oulu

Härkönen Jori Tapio Sotkamo

Härkönen Reijo Tapani Kajaani

Kinnunen Aki Juho Albert Suomussalmi

Kirjakainen Mira Susanna Lahti

Korhonen Samuli Petteri Vantaa

Männikkö Antti Juhani Oulu

Määttä Markku Antti Johannes Kuusamo

Nieminen Kari Tapio Oulu

Nikula Arto Juhani Lumijoki

Pernu Antti Juhani Oulu

Pöyskö Jani Pauli Siikajoki

Siurua Jani Tapani Oulu

Timlin Henri Johannes Kajaani

Vikiö Arto Heikki Antero Siikajoki.

Alikersantiksi:

Kujala Tommi Sakari Oulu

Sorvoja Panu Veli-Matti Kalajoki

Korpraaliksi:

Anttila Jani Kristian Oulu

Finnilä Juhani Jalmari Reisjärvi

Flinck Erkki Juhani Oulu

Haukka Lasse Antero Kajaani

Heikka Tero Eino Olavi Oulu

Heikkilä Juha Tapani Haapavesi

Heikkinen Juho Antti Eemeli Suomussalmi

Härmä Teemu Tuomas Siikalatva

Iisakka Janne Olavi Oulu

Isola Toni Tapani Kärsämäki

Jylkkä Markku Antero Matias Haapajärvi

Jylkkä Riku Johannes Kajaani

Kaattari Hannes Rikhard Oulu

Kamula Joona Heikki Johannes Pyhäntä

Karihtala Kimmo Pauli Oulu

Karjalainen Mikko Veikko Valtteri Kajaani

Keränen Ville Antero Hyrynsalmi

Kinnunen Antti Edvin Pyhäntä

Kinnunen Elias Artturi Siikajoki

Kostekivi Toni Markus Muhos

Kumpulainen Konsta Benjami Pyhäjärvi

Kuusela Ari-Pekka Kajaani

Kärkkäinen Joonas Kasperi Kajaani

Leinonen Niko Petteri Oulu

Littow Markus Petteri Oulu

Mattila Taneli Kustaa Maurinpoika Ylivieska

Nieminen Jussi Antero Ii

Parkkila Teemu Matias Raahe

Patronen Marko Mikael Oulu

Pelkonen Markku Petteri Oulu

Pennanen Pekka Juhani Oulu

Piirainen Mikko Viljami Kuhmo

Pikkarainen Arttu Santeri Kajaani

Pikkumäki Eetu Verneri Oulu

Pohjosaho Janne Tapio Ii

Polvinen Miikka Petteri Kuhmo

Pulkkinen Pekka Sakari Oulu

Pylväs Juha Pekka Ylivieska

Pääkkönen Joonas Lassi Kajaani

Raudaskoski Joni Juhani Nivala

Rautavalta Jeremias Leo Johannes Oulu

Ruonala Jarkko Antero Oulu

Salmela Jyrki Johannes Oulu

Sandberg Tuomo Kalevi Tyrnävä

Sarja Henri Eero Oulu

Suutari-Jääskö Pasi Petri Oulu

Tauriainen Matti Juhana Pudasjärvi

Tolonen Janne Markus Kajaani

Tuohimaa Juhani Kristian Oulu

Tölli Antti Tapio Nivala

Vähäsöyrinki Miika Tapio Oulu

Väisänen Tomi Harri Kristian Kajaani

Ylikotila Pertti Eerikki Sievi.

Ylirajajääkäriksi:

Heikkinen Janne Markus Oulu

Holappa Vesa Juhani Oulu

Hyvönen Jarkko Jani Petteri Kempele

Pääkkönen Petri Olavi Kuhmo.

Lapin aluetoimisto

Sotilasmestariksi:

Tepsa Antti Akseli Sodankylä

Tuomivaara Markku Juhani Posio.

Ylivääpeliksi:

Keränen Sami Petteri Kemi

Salmikivi Kari Pekka Rovaniemi.

Vääpeliksi:

Hynynen Henry Ilmari Rovaniemi

Luokkala Johan Petteri Kemi

Sandgren Mikko Matti Olavi Rovaniemi

Ylimartimo Pilvi Sisko Simo.

Ylikersantiksi:

Alatalo Jukka Seppo Petteri Kemijärvi

Hänninen Eeva-Kaisa Rovaniemi

Karron Joel-Kristjan Rovaniemi

Nikunlassi Joonas Petteri Rovaniemi

Rossi Toni Tapani Rovaniemi

Väänänen Tomi Tapani Rovaniemi

Ylitalo Juha Reino Olavi Rovaniemi.

Kersantiksi:

Heino Mikael Valtteri Rovaniemi

Huhtalo Pasi Tapio Rovaniemi

Hämeenniemi Jarkko Aslak Rovaniemi

Ihalainen Lauri Tapani Rovaniemi

Jaakola Silja Maria Matilda Tornio

Laihinen Kalle Matti Johannes Kemi

Lampinen Markus Tapani Tornio

Matinlassi Marko Tapio Tornio

Niskanen Janne Sakari Tornio

Nurmela Sara Iida Elina Kemijärvi

Pikkupirtti Mikael Kare Tapani Rovaniemi

Sieppi Juha Henrik Sodankylä

Tuohino Tuukka Arvo Johannes Rovaniemi

Vasunta Tatu-Einari Kemi

Vänttilä Tuomas Tapani Rovaniemi

Väänänen Toni Petteri Rovaniemi.

Alikersantiksi:

Ahvenjärvi Toni Antero Tornio

Alaluukas Jesse Henrik Tornio

Alaruikka Juha Petteri Rovaniemi

Hyväri Mika Joonas Rovaniemi

Javarus Jarkko Juhani Kemijärvi

Jokelainen Paavo Martti Kittilä

Juopperi Sakari-Artturi Kalevi Kemi

Kelloniemi Miro-Miikkael Rovaniemi

Kelloniemi Antti Aleksi Rovaniemi

Kenttälä Mauri Tapani Kittilä

Keränen Sami Juhani Rovaniemi

Koponen Teemu Topias Salla

Korjonen Tero Johannes Kemi

Koskinen Jouni Juhani Rovaniemi

Kyrö Antti Samuel Muonio

Lakela Jani Petri Tapani Tornio

Muraja Martti Elias Rovaniemi

Niskanen Jesse Jari Matias Keminmaa

Niskanen Marko Iiro Tapani Rovaniemi

Nurmela Olli Pekka Rovaniemi

Nurmela Juho Armas Rovaniemi

Paavola Valtteri Ari Antero Simo

Piipponen Antti Eemeli Rovaniemi

Rauhala Samu Aleksi Rovaniemi

Rieme Jukka Kalevi Kittilä

Riestola Jaakko Erno Mikael Inari

Sipola Johannes Henrik Rovaniemi

Siponmaa Juha Veli Tapio Kemi.

Korpraaliksi:

Tikkala Janne Petteri Tornio

Vartiainen Janne Antti Eemeli Rovaniemi

Vänskä Janne Tapani Rovaniemi.

Ylirajajääkäriksi:

Poutanen Irena Rovaniemi.

Katso myös: Kolme kenraaliylennystä, katso Puolustusvoimissa itsenäisyyspäivänä ylennetyt