Rans­ka­lai­nen sir­kus­per­he tuli kuu­kau­dek­si Ouluun – kun van­hem­mat jong­lee­raa­vat, 9-vuo­tias tytär tu­tus­tuu kau­pun­kiin

Super, adorable, fabuleux. Ranskankielisiä sanoja, jotka kaikki merkitsevät jotakuinkin samaa: kuvataiteilija Anni Rapinojan Luonnollisesti-näyttely Oulun taidemuseossa on tehnyt suuren vaikutuksen Virginie Charbonnier’hen ja Christophe Pilveniin.

Super, adorable, fabuleux. Ranskankielisiä sanoja, jotka kaikki merkitsevät jotakuinkin samaa: kuvataiteilija Anni Rapinojan Luonnollisesti-näyttely Oulun taidemuseossa on tehnyt suuren vaikutuksen Virginie Charbonnier’hen ja Christophe Pilveniin.

– Se, mitä hän tekee, on aivan ihmeellistä, Pilven kehuu.

Rapinojan näyttely juolukasta muovailtuine korkokenkineen ja eläinten papanoista koottuine kattokruunuineen on tullut puheeksi, sillä se on suunnilleen kaikki, mitä ranskalainen jonglööri- ja tanssijapariskunta on ehtinyt kaupungista työkuvioidensa ulkopuolella näkemään.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä