Rajua toi­min­taa Li­min­gas­sa

Limingasta kotoisin oleva 25-vuotias mies tuomittiin käräjäoikeudessa, viidestä eri syytekohdasta, 1 vuodeksi 1 kuukaudeksi vankeuteen.

Limingasta kotoisin oleva 25-vuotias mies tuomittiin käräjäoikeudessa, viidestä eri syytekohdasta, 1 vuodeksi 1 kuukaudeksi vankeuteen. Maaliskuun alussa hän syyllistyi naisen pahoinpitelyyn sekä laittomaan uhkaukseen ja törkeään pahoinpitelyyn. Mies oli iskenyt ryyppykaveriaan useita kertoja puukon terällä kasvoihin ja käsivarteen uhaten tappaa tämän.

Maaliskuun lopulla samainen mies syyllistyi vahingontekoon rikkomalla rivitalon ulko-oven ja vielä samana iltana hän murtautui ravintolaan anastaen sieltä alkoholia. Tekijä kärsi ennestään ehdonalaista tuomiota, jonka hän nyt menetti.

Ilmoita asiavirheestä