Ou­lu­lais­kas­vo­ja vi­lah­taa Salk­ka­reis­sa

Oululaisia opiskelijoita vilahtaa huhtikuun lopulla MTV3 -kanavan Salatut Elämät sarjassa.

Oululaisia opiskelijoita vilahtaa huhtikuun lopulla MTV3 -kanavan Salatut Elämät sarjassa. OSAO:n Pikisaaren yksikön media-assistenttiopiskelijat seurasivat opintomatkallaan sarjan kuvauksia ja osallistuivat myös avustajina jaksoihin 1736 ja 1738. Jaksot esitettäneen ensi viikolla.

Opiskelijat nähdään asiakkaina Salkkareiden Kentauri-ravintolassa.

Opiskelijoiden opintomatka viime marraskuussa suuntautui Kettupäivät-festivaaleille. Lyhytelokuvafestivaalin lisäksi ryhmä vieraili Yleisradion Isossa pajassa ja Fremantle Media -tuotantoyhtiön studiolla, jossa kuvataan Salatut Elämät -sarjaa.

"Lavastukseen ja tekniikkaan tutustuminen olivat matkan parasta antia", pohtii kolmannen vuoden opiskelija Perttu Ahoketo. "Salatut elämät -sarjassa esiintyminen oli oma kokemuksensa sekin ja plussaa muun tutustumisen rinnalla."

Ilmoita asiavirheestä