Orpo haluaa viedä ko­koo­muk­sen kun­ta­vaa­li­voit­toon ja kohti edus­kun­ta­vaa­le­ja – nyt on työ­rau­ha, kun haas­ta­jia ei näy

Kokoomuksen ensi kesän Porin puoluekokouksessa ei näillä näkymin äänestetä puheenjohtajasta. Antti Häkkänen ja Elina Lepomäki eivät aio haastaa Petteri Orpoa.

Kokoomuksen ensi kesän Porin puoluekokouksessa ei näillä näkymin äänestetä puheenjohtajasta. Antti Häkkänen ja Elina Lepomäki eivät aio haastaa Petteri Orpoa. Orpo on tyytyväinen työrauhasta. Kokoomus voi nyt käyttää aikaa oppositiopolitiikkaan ja kuntavaaleihin valmistautumiseen. Hänen tavoitteenaan on viedä puolue myös seuraaviin eduskuntavaaleihin.

Kokoomuksen puheenjohtajan paikasta on virinnyt keskustelu muutama kuukausi ennen Porin puoluekokousta.

Tarjous vain nyt

Saat digin _maksutta_ 2 viikkoa

Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä