Mä­ki­vii­kol­la mah­dol­li­suus ri­kas­tua

Sunnuntaina käynnistyvällä Keski-Euroopan mäkiviikolla on hyvällä hyppääjällä mahdollisuudet jopa rikastua. Suuren kansansuosion Saksassa ja Itävallassa saanut mäkiviikko jakaa voittajille ja kärkipäähän sijoittuneille muhkeita rahapalkintoja.

Frankfurt Sunnuntaina käynnistyvällä Keski-Euroopan mäkiviikolla on hyvällä hyppääjällä mahdollisuudet jopa rikastua. Suuren kansansuosion Saksassa ja Itävallassa saanut mäkiviikko jakaa voittajille ja kärkipäähän sijoittuneille muhkeita rahapalkintoja.

Yksittäisen osakilpailun voittaja kuittaa 30 000 Sveitsin frangia (runsaat 20 000 euroa). Kakkoselle on luvassa reilut 10 000, kolmoselle vajaat 7 000 ja vielä sijoille 7—10 sijoittuneille 690 euroa.

Rahapalkintojen lisäksi mäkiviikon paras hyppääjä saa ylimääräisenä palkintona 25 000 euron arvoisen henkilöauton.

Ilmoita asiavirheestä