Ko­ro­na­vi­rus ja uu­del­leen start­taa­va NHL-kau­si lyk­kä­si­vät Joonas Dons­koin häitä, hyök­kää­jä palaa pe­li­ken­til­le elo­kuus­sa – "Kauden jat­ka­mi­nen oli ihan oikea päätös"

Koronaviruspandemia ja uudelleen alkava NHL-kausi muuttivat pariskunnan suunnitelmia.

Joonas Donskoi valmistautuu parhaillaan pian jatkuvaan NHL-kauteen. Suomeen mies ei taida ennättää tänä kesänä ollenkaan.
Joonas Donskoi valmistautuu parhaillaan pian jatkuvaan NHL-kauteen. Suomeen mies ei taida ennättää tänä kesänä ollenkaan.
Kuva: Arkisto / Toni Länkinen

Jos koronaviruspandemia ei olisi iskenyt maapallolle, olisi NHL-jääkiekkoilija Joonas Donskoi nyt ukkomies. Raahelaislähtöisen hyökkääjän piti avioitua kihlattunsa Devin Devinen kanssa toissa lauantaina, mutta pariskunta päätti siirtää häitään.

Ensin he ajattelivat, että vieraslistaa pitää hieman supistaa, mutta lopulta häiden siirtäminen tuntui järkevimmältä ratkaisulta. Varsinkin kun Donskoi on tällä hetkellä melko kiinni työssään.

Tärkeimmät tarinat läheltäsi joka päivä

Kaleva kertoo, mitä Pohjois-Suomessa tapahtuu ja miksi sillä on väliä. Ensimmäiset 2 kk yhteensä 9,90 €

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat, videot ja live-lähetykset Podcastit Päivittäiset uutiset sähköpostiisi Pelit ja koulutukset Tilaajaedut
Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi.

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä