Kemissä mur­to­jen ja anas­tus­ten sarja

Kemissä on viime päivinä murtauduttu kesäasuntoihin ja viety tavaraaa. Kuivanuorossa Eevertintiellä vietiin kesäasunnosta ja sen varastosta 19.-22. kesäkuuta välisenä aikana hitsaukone, aggrekaatti, verkkoja ja työkaluja sekä pienempi perämoottori ja lasten kumivene.

Kemissä on viime päivinä murtauduttu kesäasuntoihin ja viety tavaraa. Kuivanuorossa Eevertintiellä vietiin kesäasunnosta ja sen varastosta 19.-22. kesäkuuta välisenä aikana hitsauskone, aggregaatti, verkkoja ja työkaluja sekä pienempi perämoottori ja lasten kumivene. Rannassa olleesta veneestä anastettiin isompi perämoottori.

Varkaat veivät myös toisen henkilön omistamasta veneessä ollut perämoottorin.

20.-22. kesäkuuta välisenä aikana murtauduttiin Haukkarissa ulkovarasto/autotalliin ja anastettu muun muassa hitsauslaite, painepesuri ja trimmeri. Samoihin aikoihin vietiin Peurasaaressa olevalta rakennustyömaalta katkaisu- ja jiirisaha.

Maksniemessä Kitiniementiellä sijaitsevaan vapaa-ajan asuntoon murtauduttiin 12.-21. kesäkuuta välisenä aikana. Asunnosta vietiin muun muassa kaasupullo ja kumisaappaat.

Kemin poliisi kaipaa tietoja kyseisistä teoista.

Mainos
Kalevan pelit

Pelaa Kalevan digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä