Oulu: Val­tio-omis­ta­ja vaatii, että Oulun len­to­yh­tey­det saadaan pa­rem­mik­si

Kadonneet: Suun­nis­tus­ki­sa sai uuden kään­teen, kun Mu­hok­sen met­säs­tä löytyi Kel­los­ta ka­don­nut nainen

Peruskoulu: Ou­lu­lais­opet­ta­ja kertoo, mikä kä­si­työn ope­tuk­ses­sa meni pieleen

Mainos: Tilaa tästä Kaleva Digi 13,90 €/kk

Lukijalta
Mielipidekirjoitus
Tilaajille

Jo­kai­nen pos­ti­lä­he­tys on tärkeä

Pekka Siljander kirjoitti (Kaleva 29.12./Lukijalta) postinjakelusta. Kiitos postilaisten työn arvostuksesta ja palautteesta. Olemme kuljettaneet ihmisille tärkeitä asioita lähes 400 vuotta, ja niin haluamme tehdä vastuullisesti jatkossakin.

Postin kautta kulkee viikossa yhteensä useita miljoonia kappaleita paperista postia ja paketteja. Jokainen lähetys on tärkeä. Jos lähetys viivästyy, on harmitus ymmärrettävää. Kun saamme tiedot tapahtuneesta tuoreeltaan, se auttaa meitä selvittämään tilanteen mahdollisimman nopeasti.

Ihmisten muuttuneet tarpeet ja digipalvelut ovat vähentäneet kodin postiluukuun tai -laatikkoon jaettujen kirjeiden määrää. Etsimme yhdessä lähettäjien kanssa keinoja, joilla voimme turvata paperisen postin jakelun niin kauan, kuin jaettavaa on. Pakettien määrä kasvaa, ja niiden suosituin vastaanottotapa on Postin pakettiautomaatti. Pakettien kulkua on helppo seurata myös itse Postin verkkopalvelussa ja OmaPosti-sovelluksessa. Ystävällisin terveisin

Keijo Kurtti

tuotantopäällikkö

Posti Oy, Oulun Jakelualue

Lue Digiä 1 kk _vain 1 €_

Tutustu, voit peruuttaa tilauksen koska tahansa.