Jaguar-talli vapauttaa australialaisen F1-kuljettajansa Mark Webberin Williamsin testeihin tämän kilpailukauden jälkeen marraskuun alussa. F1-kalenterissa on vielä kaksi MM-kilpailua, tänä viikonloppuna Japanissa ja päätöskisa Brasiliassa.
Webberin sopimus Williamsin kanssa alkaa ensi vuoden tammikuussa. Jaguarin ilmoituksen mukaan talli ei halua jarruttaa Webberin uraa, vaan päästää tämän testaamaan Williamsia jo ennen vuodenvaihdetta.
Williamsin tämän kauden kuljettajat ovat kolumbialainen Juan Pablo Montoya ja saksalainen Ralf Schumacher, jotka jättävät brittitallin. Montoya vaihtaa ensi kaudeksi Kimi Räikkösen rinnalle McLarenille ja Schumacher suuntaa Toyotalle.
Jaguarin F1-tulevaisuus on uhattuna, kun tallin moottoritoimittaja Ford päätti vetäytyä rata-autoilun kuninkuusluokasta tämän kauden jälkeen.