Birmingham Liverpoolin jalkapallojoukkueen kapteeni Sami Hyypiä palaa keskiviikkona kentälle, kun Liverpool kohtaa vierasottelussa Peter Enckelmanin edustaman Aston Villan.
Hyypiä oli katsomossa viime sunnuntain valioliigaottelussa Sunderlandia vastaan. Päätös levosta syntyi Hyypiän ja joukkueen valmennuksen yhteisellä päätöksellä väsymyksen ja pikkukolhujen vuoksi.
Hyypiän paluusta huolimatta Liverpoolilla on huolia, sillä keskikenttäpelaaja Dietmar Hamann on pois pari viikkoa säärivamman vuoksi.
Keskiviikon kohtaaminen on Englannin liigacupin puolivälieräottelu, jossa Enckelman vartioi tutusti Aston Villan maalia. Ottelun tulos ratkaisee, kumpi joukkueista pääsee liigacupin välieriin yhdessä Blackburnin, Chelsean ja Sheffield Unitedin kanssa.